Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia N97 ma juz ktos??
orzech.miron
Stopień: 1
*

Liczba postów: 46

Reputacja: 0

Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 0

jako że również dużo czytam o telefonach to wypowiem się nieco o tych dwóch modelach (obydwa planowałem kupić Tongue )

N97:
- na pierwszy rzut oka jak masz teraz nokie to jest to telefon idealny. Duży ekran, klawiatura qwerty, wsparcie dla n-gage, symbian. Ale to sie sprowadza do tego ze poza ekranem dotykowym nie będzie się to praktycznie niczym różnić od twojego dotychczasowego modelu. A nawet czasami wypada nawet gorzej niż starsze modele... na 5800 z lepszym prockiem i dużo więcej ramu od n73 przycinają się filmy avi w rozdzielczości nawet 320x240...
n97 możesz wykorzystać praktycznie tylko to dzwonienia, smsowania, surfowania po internecie, słuchania muzyki i od czasu do czasu pogrania. A co do grania to też sabo bo wystarczy spojrzeć jak rozwija się android a jak s60v5... to jest niebo a ziemia...

Dlatego zdecydowałem że na razie nie kupuje zadnego symbianowca i trzeba poznać inny system Tongue Wybór padł na WM

HTC touch pro2:
- telefon (prawie) idealny. Duży ekran, klawiatura (z ego co czytałem w kilku recenzjach) jest najlepszą klawiaturą jaką wsadzili do tej pory do jakiegokolwiek urządzenia mobilnego. Jeżeli się choć trochę tym interesujesz to wiesz, że WM m dużo więcej możliwości niż symbian. Po wgrywaniu romów gotowanych np na forum xda odrazu usuniesz z urządzenia niepotrzebne śmieci a w zamian dostaniesz dużo lepsze odpowiedniki i do tego kilka innych najważniejszych aplikacji, automatycznie poprawi cie dotyk (koleś na omnii ma dotyk czuły jak w iphonie)... Jest tylko jedno ale: telefon kosztuje w tej chwili 2399zł (na stronie palmtopy.pl). Touch pro1 kosztuje na allegro około 1400zł czyli 1000zł mniej a różnią się tylko i wyłącznie wyglądem... HTC po wprowadzeniu touch HD odgrzewa tylko stare kotlety... non stpo procesor qualcomm 528mhz, 288mb ramu. Ogólnie telefon super, ale np na emulatorze psx nie pograsz bo qualcomm nie za dobrze sobie z nim radzi :/

Najlepsza alternatywa dla tych dwóch modeli: Samsung omnia pro
- Ekran amoled 3,5", procesor 800mhz, qwerty, aparat 5mpx (akurat aparat przy takich urządeniach według mnie to jest wsadzany dla zasady Tongue ) Jeszcze nie ma jej w sprzedaży ale już niedługo Smile i cena będzie około 2000zł więc tańszy od dwóch rywali. Tutaj może być minusem że nie ma ekranu odchylanego ale np w HTC tp2 podobno jak odchylisz ekran to cięzko naciskać klawisze numeryczne... A jeżeli podoba ci sie nakładka touchFLO3D od htc - nie ma problemu Smile Jeszcze chwila i romów z tą nakładką będzie jak na pęczki Big Grin

Mam nadzieje że pomogłem Smile

Pozdrawiam Łożeh
13-08-2009 12:46
Szukaj postów
djzyx
*

Liczba postów: 4

orzech.miron, z tym zze sie nie rozni od starszych modeli to sie nie zgodze. Od e51 jest wg mnie duza roznica w n97. No ale telefon do dzwonienia smsowania grania ogladania filmow i surfowania po necie bardzo szybkiego bo w starszuch modelach to troche mulilo wg mnie. A i filmy w nokiach z 240x320 tez kiepsko sie ogladalo Tongue

pozdro Big Grin Big Grin Big Grin
14-08-2009 18:24
Szukaj postów
orzech.miron
*

tak, kiepsko się ogląda, ale przynajmniej sie nie przycinają...

A w sprawie tego czy sie różnią: jednak zostane przy swoim stanowisku... może i są inne gry, aplikacje ale to i tak praktycznie to samo... nic innego w nim sie nie zrobi... np na emulacji psx jest nadal za słaba... a windows phoney już sobie z tym dawno radzą...

co do szybkiego surfowania po necie: zauważmy że ten telefon był chyba robiony głównie do tego... przynajmniej patrząc na bilbordy w szczecinie Tongue ale to i tak jest ten sam standard (7,2mb/s) więc szybkość ta sama... może została poprawiona szybkość przeglądarki - nie wiem, nie sprawdzalem...
17-08-2009 21:15
Szukaj postów
airjordan1990
Stopień: 50
*

Liczba postów: 55

Htc touch pro różni się jak dla mnie znacznie od następcy pro 2...przedewszystki wielkością wyświetlacza ot chyba bardzo ważne, no i nieco rozdzielczość. a czytajac o htc touch hd ten wyswietlacz podobno nieczytelny na sloncu i bardzo kiepska bateria...ja jednak wybierajac miedzy nimi i nokia n97 uwazam ze touch pro 2 jest najlepszy. pozdrawiam
19-08-2009 21:54
Szukaj postów
JacKacz9300
Stopień: 150
*

Liczba postów: 156

Podziękował: 3

Otrzymał podziękowań: 3

Nokia n97 moim zdaniem bije inne telefony na głowe.
Nie widziałem jeszcze omni HD niestety ale myślę że wypadną podobnie. Touch HD jest trochę stary i brakuje mu kolorów, dobrze prezentuje się Touch pro 2 ale przecież nie ma to jak nokia Big Grin
29-08-2009 09:34
Szukaj postów
orzech.miron
*

"nie ma to jak nokia"... no właśnie... szkoda tylko że nokia kładzie nacisk tylko na wygląd i jedzie na opinii...

HTC podobnie - RAM i procesor ten sam we wszystkich urządzeniach zaczynając od touch HD...
29-08-2009 13:09
Szukaj postów
JacKacz9300
Stopień: 150
*

Liczba postów: 156

Podziękował: 3

Otrzymał podziękowań: 3

nowa omnia jest bardzo dobra lub inne wersje omni np. pro Big Grin
30-08-2009 14:46
Szukaj postów
nokturn666
Stopień: 100
*

Liczba postów: 112

Telefon: HTC Touch Prro

Soft: EnergyROM 6.5

Otrzymał podziękowań: 2
Re: Nokia N97 ma juz ktos??
ajjj ale jakos kusi mnie ta N97 i chyba szprzedam swoją N79 Smile hmmm a moze tylko zamienie cyfry ;D powiedzcie mi szczerze, czy warto ją kupic Smile ? z oprogramowaniem 2.0 ? Wink a tak w ogóle ma ją ktos na forum?

[Obrazek: 28146.png]
[Obrazek: 26493.png]
[Obrazek: 30285.gif]
[Obrazek: 29945.jpg]
[Obrazek: 30029.jpg]

HTC Touch Proo Big Grin
07-11-2009 13:38
Szukaj postów
arni1x
*

Liczba postów: 1

Telefon: samsung I8910

Soft: I8910XXIF8

Re: Nokia N97 ma juz ktos??
Mam dwa Omnie HD :haha: I nokie n97 :> nokia to dno !!!! ODRADZAM.
13-03-2010 17:24
Szukaj postów

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS