Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki aparat kupic???
daro223
Stopień: 100
*

Liczba postów: 102

Reputacja: 0

Telefon: Samsung Omnia

Znajomość symbiana: 0
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 2
Jaki aparat kupic???
Od dawna interesuje się fotografia. Jednak od zawsze robiłem zdjęcia telefonem Big Grin Ale ostatnio moja nokia mi przestała wystarczać w tym temacie, i postanowiłem przed wakacjami kupić sobie cyfrówkę. Jednak nie wiem jaka, może wy mi coś poradzicie Wink
Mniej więcej z takimi parametrami: 7 mpx i wyżej, 5x zoom i wyżej, koniecznie z akumulatorem.
W cenie 300-900 złotych
Z góry dzięki za pomoc :564:
A jeszcze jedno nie chodzi mi by ktoś wpisał w allegro cene i wyslal linka Tongue Chodzi mi o poradę kogoś kto sie tym interesuje Smile

I'm back from the Dead!!!
20-05-2009 22:35
Szukaj postów Cytuj
Jiraya
Stopień: 450
*

Liczba postów: 451

Telefon: n95/iphone 3gs

Otrzymał podziękowań: 24

najlepiej oszczędź i zainwestuj w lustrzankę- żadna cyfrówka nie da Ci tego samego. Na aparatach za dobrze się nie znam ale wiem że jak chcesz mieć dobry sprzęt to koło 3k trzeba liczyć+ obiektywy 5
Mam paru kumpli co robią hobbystycznie zdjęcia zobacz jaki ma tutaj aparat
http://www.photoblog.pl/rufusrafal

[Obrazek: obraz.png]
20-05-2009 22:44
Szukaj postów Cytuj
daro223
*

Liczba postów: 102

Telefon: Samsung Omnia

Otrzymał podziękowań: 2

Wiesz tylko ze ja dopiero zaczynam z "Profesjonalniejszymi" aparatami i nie chce wydawac grubej kasy kiedy nie wiem czy bym sobie z takim apatatem poradzil.

I'm back from the Dead!!!
20-05-2009 22:49
Szukaj postów Cytuj
scottbikes
*

Liczba postów: 148

Telefon: Nokia N73
Podziękował: 3

Otrzymał podziękowań: 4

najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do czego potrzebujesz aparatu??? jeśli do robienia zdjęć typu z kumplami przy piwku czy u cioci na imieninach to faktycznie szkoda wywalać kasy na lustrzankę bo raz nie wykorzystasz jej możliwości a dwa no nie ma co ukrywać lustrzanka ma swoje gabaryty. mały prosty kompakt w miarę dobry kupisz za około 500 zł. jeśli jednak chcesz robić coś więcej w tym kierunku powinieneś rozejrzeć się za zaawansowanym kompaktem lub lustrzanką. i tu zaś pojawia się pytanie co wybrać. Bardziej uniwersalnym sprzętem jest kompakt, bo raz ze jest mniejszy dwa nie trzeba nosić całej masy obiektywów ze sobą. tylko uważaj nie daj się nabrać na miliony megapikseli makro od 1 cm czy na cyfrową stabilizacje obrazu. kompakt w swej naturze ma małą matrycę więc im więcej upakujesz na niej pikseli tym gorsza jakość zdjęć a makro od 1 cm powoduje cień na fotce i powiedzmy sobie szczerze który owad nie ucieknie jak go pacniesz obiektywem. Jeśli zdecydujesz się kupić lustrzankę musisz zdecydować się na jeden z systemów Cannon, Nikon Sony(Minolta), Pentax, Olympus(4/3). od wyboru systemu zależy potem jakie akcesoria do kupować. Z reguły lustrzanki dostępne są w kilku rożnych opcjach najczęściej są to warianty takie jak samo body, Body+KIT(obiektyw standardowy 18-55mm lub 18-70 f3,5-5,6 najniższa półka cenowa producentów, ta opcja spotykana najczęściej) i body + kit +jakiś inny obiektyw najczęściej jakieś tele. Lustrzanki mają największe matrycę więc generują najmniejszą liczbę szumów. Mają najwięcej ustawień które zależą od fotografa a nie od automatyki. Ale żeby nie było tak różowo ceny akcesorii są wysokie obiektywy i lampy błyskowe kosztują dużo. Reasumując ten przydługawy wywód jeśli chcesz kupić mały kieszonkowy aparat prosty i nieskomplikowany w obsłudze kup prosty kompakt. Jeśli chcesz mieć coś bardziej uniwersalnego i kreatywnego a jednocześnie stosunkowo taniego kup zaawansowany kompakt. Jeśli jesteś zapaleńcem nie przeszkadza ci ciężar sprzętu, ilość i ceny akcesoriI kup lustrzankę. PAMIĘTAJ: TO CZŁOWIEK ROBI ZDJĘCIA NIE APARAT!!!! ZAKUP NAWET NAJDROŻSZEJ LUSTRZANKI NIE GWARANTUJĘ ZE BĘDZIESZ ZADOWOLONY ZE ZDJĘĆ

Nie samym Symbianem żyje człowiek Tongue
21-05-2009 00:45
Szukaj postów Cytuj
Dawid_Zielu
Stopień: 1700
*

Liczba postów: 1,767

Telefon: n8 BL@CK

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 2

Otrzymał podziękowań: 170

no ja mam aparat cyfrowy kompaktowy Canon PowerShot A710 IS z wgranym oprogramowaniem CHDK, w ogole to jestem zwolennikiem Canona (to moj drugi aparat tej marki, wczesniej mialem PowerShot A210)
polecam Canona SX110IS
21-05-2009 10:01
WWW Szukaj postów Cytuj
adinitro
Stopień: 1
*

Liczba postów: 8

Telefon: Nokia 5530 XM

Soft: Symbian S60 v5t
Podziękował: 1

Otrzymał podziękowań: 0
Re: Jaki aparat kupic???
A ja sie z ojcem zajmuje fotografią nie zawodowa lecz z umiłowania. I posiadamy Nikona d90, d700 i fuji s5 pro + obiektywy których jest duzo. Po pewnym czasie chcielismy zrezygnowac z marki nikon bo denerwował nas zwłaszcza w d700 balans bieli i juz chcielismy kupic Canona 5d, lecz po ostatnim uaktualnieniu oprogramowaniu do d700... Aparat nie ten sam i sie wierzyc nie chce ile oprogramowanie ma do gadania o jakosci zdjec. Canona chcielismy zakupic ze wzgledu na jakosc robionych zdjec ale to juz przeszlosc a porównujac aparaty canona i nikona, to nikon wszyskie przyciski calem menu jest uporzadkowane intuicyjnie i bardzo szybko mozna samemu do czegos dojsc i do tego same body maja zgrabne i dobrze trzymajace sie w reku noi niewspominaja o szczelnosci i masywnosci samego body.. Czego o canonie powiedziec nie mozna a zwlaszcza o menu trudno jest tam do czego kolwiek szybko dojsc... oczywiscie po czasie sie człowiek do wszystkiego przyzwyczai..
Pozdrawiam
28-03-2010 02:15
Szukaj postów Cytuj
nightmaster
Stopień: 400
*

Liczba postów: 421

Telefon: M Milestone

Soft: FroYo 2.2.1

Znajomość symbiana: 10
Podziękował: 1

Otrzymał podziękowań: 9
bierz amatorskie lustro Sony alpha, na zwykłe zdjęcie starczy, jesli chodzi Ci o pro to weź Nikona ale licz sięz kosztami 3000zł+

[Obrazek: 5514.png]

----------------------------------------------------
Sprzedam nokie 7610, 6670, N80, N95-1.
----------------------------------------------------

żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila...
28-03-2010 02:43
Szukaj postów Cytuj
zegar502
Stopień: 350
*

Liczba postów: 379

Telefon: E50

Soft: S60v3 (hack)
Podziękował: 5

Otrzymał podziękowań: 26
Radze narazie nie inwestowac w lustrzanke, ale raczej w cyfrowy aparat na wygladzie lustrzanki Smile Jest z nimi duzo zabawy i mozliwosci, a koszt do 1000zl Smile
Jak juz sie obcykasz z aparatami "duzego kalibru" to mozesz zainwestowac w jakas lustrzanke na klisze, bo te jednk sa nadal najlepsze.

Pomoglem, kliknij w dolnym rogu --->[Obrazek: thankposts.gif]<--- To nie boli
[Obrazek: zegar502.gif]
28-03-2010 02:46
Szukaj postów Cytuj
Dawid_Zielu
Stopień: 1700
*

Liczba postów: 1,767

Telefon: n8 BL@CK

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 2

Otrzymał podziękowań: 170
adinitro, nightmaster, zegar502, odkopaliscie stary temat ktory pewnie ma juz swoje rozwiazanie.
28-03-2010 07:53
WWW Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS