Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozwolenie na Broń
PIETY
Stopień: 200
*

Liczba postów: 219

Reputacja: 0

Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 1
Pozwolenie na Broń
Witam czy ktoś z was posiada broń na ostre ?
Pytam ponieważ chcę znać wymogi na posiadanie broni palnej na ostre.

Z tego co czytałem to trzeba mieć 21 lat zrobić badania lekarskie tam jakieś psychiczne
i jeszcze zapisać się na jakiś egzamin który kosztuje 500 zł.

Wiecie może coś więcej o tym pozwoleniu ?

Z góry dzięki chłopaki. Smile

BREAK DANCE TO CAŁE MOJE ŻYCIE Smile
BREAK DANCE TO COŚ CO KOCHAM Smile
DUSZA B-BOYA NIGDY NIE UMIERA !!!
18-05-2009 00:16
Szukaj postów Cytuj
kristach
*

Liczba postów: 207

Podziękował: 1

Otrzymał podziękowań: 0

z tego co wiem to tez zalezy od pracy np policjant ochroniaz czy at to maja zazwyczaj pozwolenia na bron a taki normalny czlowiek to musi przejsc badanie psychiczne czy jest poczytalny itp oraz chyba musi istniec jakies zagrozenie dla niego np ktos chce go zabic czy cos takiego bo po co Ci bron tak o??
18-05-2009 01:48
Szukaj postów Cytuj
Dawid_Zielu
Stopień: 1700
*

Liczba postów: 1,767

Telefon: n8 BL@CK

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 2

Otrzymał podziękowań: 170

dokladnie jak napisal kristach, by dostac pozwolenie na bron palna jest dosc obszernie napisane w ponizszym linku
[hide]http://pl.wikipedia.org/wiki/Pozwolenie_na_bro%C5%84
albo
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem ... 57773.html[/hide]

a w skrocie:
by dostac bron palna w celu ochrony osobistej, trzeba zlozyc wniosek do komendy wojewodzkiej przejsc badania psychologiczne i lekarskie skonczyc kurs z zakresu poslugiwania sie bronia oraz zdac egz z wrunkow jej uzycia dobrze umotywowac, spelniac warynki do przechowywania broni w domu, pozytywnie przejsc wywiad.
18-05-2009 07:45
WWW Szukaj postów Cytuj
PIETY
*

Przydała by się bo na dzielce jakiś czas temu działy się dziwne rzeczy i być może one powracają . No a z moim waltherem wiatrówką krótką no to za dużo chyba nie zdziałam nie chodzi mi o jakieś mordy czy coś tylko wiecie np kolano czy cóś (W RAZIE CZEGO)
No chyba , że znacie jakąś super klamke nie na ostre a skuteczną i w przyzwoitej cenie ale to juz inny temat powinien by być ;p

No ale spoko dzięki chłopaki Smile Pozdro.

18-05-2009 21:12
Szukaj postów Cytuj
Dawid_Zielu
Stopień: 1700
*

Liczba postów: 1,767

Telefon: n8 BL@CK

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 2

Otrzymał podziękowań: 170

moze jakis paralizator albo poprostu gaz , no albo bardziej pomyslowe klamka paintbalowa i kulki do tego (strzal do normalnie ubranej osoby ,oprocz stroju zimowego, powoduje niezly bol)

znalazlem jeszcze:
- pistolety gazowe -> http://www.bron.pl/search/bron_pl/obron ... owe_rmg-92
- pistolety na kulki gumowe rewolwery KESERU -> http://www.bron.pl/search/bron_pl/obron ... seru-38490
19-05-2009 10:51
WWW Szukaj postów Cytuj
PIETY
*

No ja mam taką

http://www.bron.pl/bron_pl/sport/poleca ... 99_compact

ale wiecie mam nadzieje że jak zobaczą ją to się posrają i nie będę musiał jej używać ale jak coś to większej krzywdy im nie zrobię . Gaz no to nie wiem miałem taki jeden ale boje się go psikać komuś bo jak będzie wiatr to jeszcze mi pieprznie w oko i sam się załatwię .
Mam nadzieje , że jak strzele komuś gdzieś w ciało to im się odechce (mowie o liczbie więcej niż jedna osoba)

Szczerze mówiąc jak ja bym zobaczył , że ktoś do mnie celuje z klamki to bym spier... ile wejdzie ;p Chyba bym zrobił w majty ;p No nic no na razie muszę nosić to co mam.

[ Dodano: 2009-05-19, 11:08 ]
A może zrobią NOKIE z paralizatorem ;p

19-05-2009 11:07
Szukaj postów Cytuj
shaman
Stopień: 500
*

Liczba postów: 697

Telefon: Motka Defy

Soft: CM7.1

Znajomość symbiana: 10
Podziękował: 8

Otrzymał podziękowań: 9

polowa takich gnojkow jakby zobaczyla pistolet na wode a wygladajacy jak prawdziwy by uciekla... duzo sam fakt by im dal..a gazowy pistolet ci spokojnie wystarczy to ma zasieg nieraz do kilku metrow wiedz spokojnie...

[Obrazek: b9d961dbe7b1201e.jpg]
-->Grafitti(projekty i wykonanie na koszulki sciany samochody)<--
-->Miałem już 79 modeli,mogę Ci w czymś pomóc?<--
-->Pomogłem ?? Naciśnij pomógł...Zmotywuj do dalszej pracy<--
Wkońcu Android na sisx
wkońcu IOS na sisx
19-05-2009 11:33
Szukaj postów Cytuj
si3ki3r
Stopień: 1
*

Liczba postów: 37

Pomyśl też nad taserami są skuteczne i nie wymagają bezpośredniego kontaktu z napastnikiem.Ale ma też dwie wady: po każdym strzale musisz zmienić kartridż no i cena.Ale pamiętam że kiedyś sprzedawane wysyłkowo były tasery po 499zl
http://www.taser.pl/

[Obrazek: 1]Player profile at BattlefieldHeroes.com, Online Shooter
19-05-2009 12:00
Szukaj postów Cytuj
PIETY
*

Wiecie chłopaki bo ta moja wiatrówka jest na co2 , na śruty stalowe , ma ruchowy zamek i wygląda właśnie jak prawdziwa . Kopa ma niezłego 160m/s przy pełnej butli i mogę oddać bodajże 18 strzałów bez przeładowywania tylko cały magazynek wpakować ale do kogoś nie strzelałem jeszcze z tego tylko wiecie butelka czy cóś i butelkę ze szkła przebijało na wylot . No mam nadzieje , że da rade tym co nie , że np wiecie kolanko i sie odechce. Dzieki za wszystkie pomoce dla każdego po browarku Smile .

20-05-2009 12:45
Szukaj postów Cytuj
si3ki3r
Stopień: 1
*

Liczba postów: 37

Nie wiem jak idzie z CO2 ale z wiatrówki sprężynowej można niezłe kuku zrobić.Kiedyś z głupiej ciekawości kazałem kumplowi strzelić mi w nogę(śrut diabolo) z około 10m. No i mam nauczkę heh, zrobiło sporą ranę bo na szczęście koleś strzelił mi w samą krawędź łydki.Śrut zabrał kawał skóry,gdyby trafił centralnie na 100% wbił by się i to dość głęboko.

[Obrazek: 1]Player profile at BattlefieldHeroes.com, Online Shooter
20-05-2009 12:59
Szukaj postów Cytuj
vanepafi
Stopień: 500
*

Liczba postów: 641

no ale równiez z polskim prawem możesz posiadać broń wyprodukowaną przed 1850 Wink co prawda dość śmiesznie byś wyglądał z np. "garłaczem" Big Grin ale jakże skutecznie o.0
20-05-2009 14:09
WWW Szukaj postów Cytuj
PIETY
*

No z długiej wiatrówki sprężynowej na grzybki to u nas kolega strzelił na boisku stał w bramce a drugi kolega w drugiej bramce i chciał strzelić sobie w górę żeby tylko nie trafić tamtego co nie i nie wiemy jak on to zrobił ale trafił mu w głowię i miał śruta w głowie po lewej czy prawej stronie hehe ale nic poważnego się nie stało pokazywał mi nawet foto z rendgena bo był na pogotowiu ;p I śrut widać jak trochę wszedł. No to kopa miała ta wiatrówka ale to była długa a gdzie tam długą będę nosić ;p Zresztą i tak mam krótką Smile

A z garłaczem jak bym wyskoczył to nie wiadomo czy by to wypaliło ;p a jak co to na polowanie chyba z tym ;p

21-05-2009 10:32
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS