Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tetris
grzesiek1945
Stopień: 450
*

Liczba postów: 483

Reputacja: 0

Telefon: NokLa Ń95 8BiT

Soft: 31.0.015 h@cKeD
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 9
Tetris
Witam

Jako że moja pierwsza recenzja(opinia) gry The One została przyjęta "ciepło" postanowiłem napisać następną. Nie łatwo było wybrać jakąś następną szczególną grę, ale zdecydowałem się na legendę gier, czyli grę TETRIS.

Oryginalna gra Tetris została stworzona przez Rosjanina Aleksieja Pażytnowa kiedy to jeszcze istniał ZSRR. Grę stworzył dla komputera Electronica 60. Oglądałem na Discavery program o historii tej gry, bardzo ciekawa była. I pomyśleć że za zrobienie dostał bodajże tylko około 100$(ale mogę się mylić). A wielkie koncerny takie jak np. Nintedo zarobiły na tej grze miliony dolarów. Obecnie autor gry mieszka w USA i bardzo dobrze zarabia w EA GAMES. Myślę że takie krótkie wprowadzenie was nie znudziło. Przejdźmy do konkretów.

Tetris w wersji na N-GAGE 2.0 jest bardzo ciekawy. Wszystko bardzo ładnie wygląda, animacje są świetne. Gra oczywiście wykonana w 2D, tak jak przystało na pierwowzór. Dźwięki są bardzo miłe dla ucha. Jeśli chodzi o aspekt wizualny gra naprawdę może się podobać. Bardzo mnie zmartwiło że autorzy nie umieścili trybu multiplayer na moduł Bluetooh. Wynagrodzili nam to w single player trybem HOT SEAT. Jest to niby multiplayer ale no niestety fonik musi latać z rąk jednego użytkownika do rąk następnego. Tryb ciekawy lecz to nie to samo co granie w tym samym czasie przez Bluetooth. Single player ma 6 różnych trybów: Marathon, Ultra, 40 Lines, Versus, Clash i wspomniany wcześniej Hot Seat. Tryb Marathon to standardowy tryb, ustawiamy sobie poziom i gramy, im więcej linii ułożymy tym gra będzie przyśpieszać no i oczywiście będzie trudniejsza. Ogólnie w tym trybie gramy po to aby uzyskać jak najwięcej punktów. W trybie Ultra chodzi o to żeby w ciągu 2 minut uzyskać jak najwięcej punktów, prosta sprawa. 40 Lines jak sama nazwa wskazuje musimy uzyskać 40 linii w jak najszybszym czasie, nie ma się co tu więcej rozpisywać. Tryb Versus jest już troszku bardziej urozmaicony. Gramy z CPU, mamy swoją plansze i po lewej widzimy plansze(mniejszą) przeciwnika, przeciwnika atakujemy niszcząc dwie linie na raz, wtedy u przeciwnika pojawia się dodatkowa linia i u niego klocki idą w górę. Dostępne są różne ataki, np. przy zniszczeniu 3 linii na raz może wystąpić taki atak że sterowanie nam się odwróci i gdy będziemy chcieli dać klocek w lewo to pójdzie w prawo i odwrotnie. Oczywiście oprócz tego pojawiają się dodatkowo klocki które podnoszą nasze ku górze. Może nie napisałem to zbyt jasno ale na pewno będziecie wiedzieć o co biega. W tym trybie chodzi o to żeby tak atakować przeciwnika aby jego klocki sięgnęły szczytu, wtedy wygrywamy. Jeden z fajniejszych trybów, ale nawet na poziomie łatwym jest dość wymagający. Tryb Clash jest bardzo ciekawy, ustalamy na początku level, trudność oraz limit punktów. Gramy na samym początku turowo, ruch za ruch, na jednej planszy, np. jak ustalimy limit punktów na 3000 to chodzi o to żeby uzyskać te liczbę punktów wcześniej niż CPU. Jest to dość łatwy tryb, na trudnym poziome można dość łatwo wygrać. O trybie Hot Seat już wspominałem, możemy grać w nim łącznie z 3 graczami, czyli razem wychodzi 4 zawodników, grających po kolei na jednym foniku. Ustalamy ilość klocków i inne opcje wcześniej wymieniane, wygrywa ten kto uzyska więcej punktów. Wymieniłem już wszystkie tryby gry w grze Tetris na N-GAGE 2.0, w menu znajdziemy jeszcze pomoc, opcje oraz statystyki dotyczące naszej gry. Podsumowując gra jest naprawdę świetna, potrafi wciągnąć na godziny. Wiele trybów rozgrywki na pewno wpływa na to. Według mnie jedynym minusem gry jest brak gry przez Bluetooth, reszta to same plusy. Grę w ocenach szkolnych oceniam na 5 z małym +. Naprawdę warto w nią zagrać, według mnie jest to jedna z lepszych gier na N-GAGE 2.0.

Myślę że ta recenzja(opinia) gry Tetris wam się spodobała, jeśli możecie proszę napiszcie własne odczucia na temat tej gry :dribble:

As I Lay Dying - Through Struggle
[Obrazek: dfgvn4.gif]
[Obrazek: 2qsbj0y.gif]
[Obrazek: hx6fbb.png]
22-01-2009 14:07
Szukaj postów Cytuj
Szaqalek
Stopień: 1
*

Liczba postów: 48

Podziękował: 1

Otrzymał podziękowań: 0

Recenzja swietna, w pelni przekonala mnie do zainstalowania Tetrisa na mojej N73 Big Grin

[Obrazek: mati31.png]
[Obrazek: hjln299024443d.gif] Piszę poprawnie po polsku.
22-01-2009 18:39
Szukaj postów Cytuj
Kowi
Stopień: 150
*

Liczba postów: 165

Podziękował: 1

Świetna recenzja Smile ja też naprawdę polecam wszystki ta grę Smile naprawdę wciąga Smile

[Obrazek: 11186.jpg]
[Obrazek: 24648.jpg]
[Obrazek: 745.jpg]
13-06-2009 18:42
Szukaj postów Cytuj
zuro
*

Liczba postów: 2

Telefon: 6220i

Soft: v5.1`

Re: Tetris
Gierka super wciagnela mnie na wiele godzin polecam goraco...

życie po życiu - xxxxxxxxx

Nie reklamujemy nic na forum. stunter50
17-06-2011 20:28
Szukaj postów Cytuj
Mocha
*

Liczba postów: 45

Telefon: Nokia e51

Soft: S60 FP 1

Znajomość symbiana: 4

Re: Tetris
Tetris to jedna z gier-legend. Zna ją chyba każdy. Osobiście pierwszy raz spotkałam się z nią będąc jeszcze dzieckiem i przyznam, że od razu przypadła mi do gustu Wink Jest fajna w swojej prostocie. Niby banalna, a jednak ciekawa i niesamowicie wciągająca. Mijają lata a o tetrisie nikt nie zapomina, podczas gdy wiele innych, dużo bardziej rozbudowanych gier odeszło dawno do lamusa.

[Obrazek: 13834.png]
[Obrazek: 35353.png]
[Obrazek: 14288.png]
17-06-2011 21:20
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS