Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LINGOAL - przeglądarka internetowa do nauki angielskiego
Offline
golik
Stopień: 1
*

Liczba postów: 2

Dołączył: 27-10-2011

Reputacja: 0


Telefon: samsung

Znajomość symbiana: 1
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 0
Post: #1
LINGOAL - przeglądarka internetowa do nauki angielskiego
Czy przeglądając anglojęzyczne strony internetowe chciałbyś móc dotknąć każde nieznane słówko, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy oraz zapisać do późniejszego powtórzenia? Wszystko to stało się możliwe za sprawą Lingoal – nowej aplikacji do nauki angielskiego na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch), której twórcą jest firma Brainglass.

[Obrazek: lingoal-logo-60246.jpg]
Lingoal to przeglądarka internetowa, którą wyposażono w zaawansowane funkcje do nauki angielskiego. Korzystanie z Lingoal rozpoczyna się od wyboru poziomu angielskiego, na jakim naszym zdaniem jesteśmy. Następnie możemy kliknąć na któryś z linków prowadzących na strony WWW, które zasugerowali inni użytkownicy na tym samym poziomie nauki angielskiego. Możemy też samodzielnie wpisać dowolny adres anglojęzycznej strony WWW i zacząć na niej naukę.

„Proces nauki rozpoczyna się natychmiast. Podczas czytania można dotknąć nieznane słówko, aby sprawdzić jego znaczenie w słowniku, posłuchać wymowy, a także zapisać do indywidualnych ćwiczeń w Module Nauki. Zapamiętywanie słówek jest szybkie i skuteczne dzięki kompleksowej metodzie Brainglass. Moduł Nauki śledzi, jak dobrze opanowaliśmy słownictwo za pomocą sześciu różnych rodzajów ćwiczeń” - tłumaczy Niss Jonass Carlsson, CEO firmy Brainglass, która stworzyła aplikację.

Nauka rozpoczyna się od poziomu “ROZUMIEM”, po którego przejściu jesteśmy w stanie swobodnie rozpoznawać nowe słowa w tekście i w wypowiedziach. Wykonanie ćwiczeń z kolejnego poziomu - “UŻYWAM” - gwarantuje nam, że będziemy potrafili korzystać z nowych słów podczas pisania lub mówienia po angielsku. Najwyższy poziom nauki to “LITERUJĘ”, który umożliwia naukę pisowni słów. Ćwiczenia na wszystkich poziomach wykorzystują efektywną metodę fiszek. Moduł Nauki cały czas monitoruje postęp zapamiętania nowych słówek i na tej podstawie określa harmonogram ich powtórek. Możemy też wyznaczać sobie cele w nauce angielskiego – np. opanowanie 250 nowych słów w ciągu 10 dni. Osiągnięcie tego celu wspomaga dostępna w aplikacji funkcja trenera, który motywuje nas do nauki.

„Lingoal jest naszą najnowszą aplikacją do nauki angielskiego, która powstała na bazie doświadczeń zebranych od użytkowników wcześniejszych aplikacji Brainglass, jak np. Karaoke4English czy RSS4English. Programy te osiągały pozycję najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS w Polsce i na sześciu innych rynkach” - dodaje Niss Jonass Carlsson.

Dodatkową zaletą aplikacji już wkrótce będzie fakt, że jej interfejs zostanie udostępniony w języku polskim. Umożliwi to łatwe korzystanie z programu wszystkim polskim użytkownikom, którzy chcą przy pomocy Lingoal uczyć się angielskiego.

Zobacz film pokazujący sposób korzystania z Lingoal: http://youtu.be/ab_uh6t5Q3o.

Cena i dostępność
Z Lingoal możemy korzystać za darmo – wystarczy założyć w programie konto lub też zalogować się do aplikacji przy pomocy loginu i hasła z Facebooka. Będziemy wówczas mogli bez ograniczeń korzystać z tłumaczeń, a także zachować do Modułu Nauki 20 słówek. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane linki do stron i skojarzone z nimi słowa, aby nadal móc korzystać z aplikacji za darmo. Bez limitów można korzystać z wersji premium. Kosztuje to 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Wersja na iPhone, IPad i iPod Touch z systemem iOS od wersji 4.0 jest dostępna pod adresem: [hide]http://itunes.apple.com/us/app/lingoal-s...&ls=1&mt=8[/hide].

Dostępne słowniki
Aplikacja oferuje tłumaczenie z angielskiego na 16 języków. Poza polskim, są to: arabski, chiński (uproszczony i tradycyjny), francuski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, malajski, niemiecki, portugalski, rosyjski, turecki, ukraiński i włoski.

Ograniczenia
Aplikacja Lingoal nie działa poprawnie na stronach internetowych, które wykorzystują m.in. technologie Flash lub AJAX. Ograniczenia te mają zostać usunięte w kolejnych wersjach programu.


O Brainglass
Brainglass jest producentem mobilnych aplikacji e-learnigowych, który czerpie z ponad 10-letniego doświadczenia szwedzkiej firmy Vocab. Spółka ta była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność swoich rozwiązań do wspomagania nauki. Brainglass do tej pory stworzył takie aplikacje do nauki angielskiego, jak Karaoke4English, Read4English, RSS4English czy Dictionary4English. Aplikacje te osiągały pozycję najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS w Polsce i na sześciu innych rynkach. Więcej informacji na temat firmy jest dostępne pod adresem: http://www.braingalss.com.
17-08-2012 14:31
Szukaj postów Cytuj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS