Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 3 The Begining
kadieusz
Stopień: 1
*

Liczba postów: 14

Reputacja: 0

Telefon: Nokia N95 8GB

Soft: ---

Znajomość symbiana: 6
Podziękował: 3

Otrzymał podziękowań: 0
Gothic 3 The Begining
Zadanie I - Zadanie od Kilbasa
Gdy znajdziemy Kilbasa, każe nam oczyścić jego piwnicę ze zmutowanych muchami. Piwnicę znajdziesz idąc do góry za Kilbasem. Te stworki są słabe, ale trzeba stanąć w futrynie drzwi by na raz walczyć tylko z jednym przeciwnikiem. Po zabiciu napastników wejdź do pomieszczeń z ich zwłokami i obrabuj skrzynie w pierwszym pokoju oraz beczkę w drugim, można tam znaleźć kilka przydatnych itemów. Wróć do Kilbasa, da ci pewien przedmiot. Teraz idź do Świątyni Ognia (tam gdzie byłeś na początku gry i musiałeś uciec przed orkami). Zanim zabierzesz ze stołu właściwy artefakt, weź z prawego górnego rogu płomienny topór, teraz już możesz "zwinąć" runę ognia. Od razu po tej czynności - uciekaj, zaraz wejdzie para orków z którą, póki co, nie masz szans. Ze zdobyczą udaj się do Kilbasa, a później do Opactwa (jest w północno-wschodniej części mapy). Teraz, by zejść do opactwa musisz wykonać zadanie "Ochlajpusy", którego opis jest poniżej. Gdy wykonasz to zadanie. To wejdz do opactwa i idź do góry - poszukiwana osoba będzie koło regałów z książkami. Przy okazji warto zajrzeć do Tucka, u którego możemy trenować manę za punkty nauki. Splądruj także tamtejsze skrzynie.

Po rozmowie, mężczyzna da ci runę, z która musisz wrócić do Klibasa- ale uważaj! W jego domu będzie dwójka bandytów, którzy są dość trudni do pokonania. Przed pójściem tam ulepsz trochę postać (najlepiej na młodych wilkach), tak do 10-15 LVL. Jeśli potrzebujesz lepszej broni to musisz wybrać się do Murasa (ten nauczyciel z Khorinis) i obrabuj jego skrzynie. Jest tam jednoręczna broń Zakarna, krótki miecz. Broń Zakarna różni się tym od krótkiego miecz, że dodaje +10 HP i ma większe atrybuty do ataku. Warto również, przed pójściem tam, zrobić banalne zadanie "Samotna Wdowa", ponieważ dostaniemy +500 kasy (opis przejścia misji poniżej). Gdy już dobrze "wymixujemy" postać to idziemy tam i rozprawiamy się z nimi. Przy zwłokach tego lepszego znajdziemy ważny przedmiot. Dalej nie będę opisywał tego questa, bo jest bardzo prosty, ale jeśli mimo wszystko masz z nim problem to napisz w temacie, pomogę.

Zadanie II - Kompan Samuela
Tego questa da ci Samuel, który jest w północno-wschodniej części Khorinis, za domem kowala. Każe ci uwolnić swego kompana. Możesz go wydać strażnikom więziennym za 300zł (zdolności złodziejskie nie są wcale tak bardzo potrzebne) lub wykonać misję po myśli Samuela, jeśli preferujesz tę drugą opcję - najpierw kup parę wytrychów i idź do więzienia. Powiedz strażnikowi, że jakaś kobieta woła o pomoc przy murze. Oni pójdą, a ty wytrychami otwórz szybko celę kompana. Wróć teraz do Samuela i zakończ zadanie. W nagrodę, możesz uczyć się u niego (za darmo) umiejętności złodziejskich.

Zadanie III - Paliwo Tunasa
Zadanie da nam kupiec z Khorinis, Tunas. Tunas jest w latarni na północnym-zachodzie. Koło latarni będzie wilk i mniej wymagający wilczek, więc uważaj (ja dałem radę je pokonać na 5 LVL). Tunas da ci perły byś je sprzedał Jesbarowi, ale zanim tam pójdziesz to przywłaszcz sobie zawartość skrzyni za nim. Będzie tam duża mikstura lecznicza i pewien klucz który niebawem ci się przyda. :-O Wybierz się teraz do Jesbara i sprzedaj mu perły. Potem do kupca w Khorinis i kup paliwo. Teraz zanieś je Tunasowi, wróć do kupca i po zadaniu. Nie dostaniesz nic poza doświadczeniem.
Uwaga od Flaszka - "Lepiej jest iść najpierw do kupca w Khorinis i od niego wziąć misje, w której trzeba dostarczyć Tunasowi paliwo. Najlepiej mieć wtedy 200 sztuk złota, aby kupić od razu paliwo. Wtedy dostajemy w prezencie naszyjnik Błyskotka Tunasa."

Zadanie IV - Ochlajpusy
Przed wyprawą na tę misję należy trochę podexpić postać. Kupić lepszą broń i pouczyć się trochę walki bronią, bo jak pójdziemy na farmę Teakila to będziemy musieli zmierzyć się z dwoma wilkami. Chociaż ja zrobiłem tak, że stanąłem za Teakilem, tak od lewej strony by wilki nie miały do mnie przejścia i czekałem aż one zabiją Teakila. Gdy zginął, szybko zabrałem mu klucz do drzwi, zabrałem gorzałę i zastosowałem błyskawiczny odwrót taktyczny (zwiałem) z tej lokacji. Mimo wszystko lepiej ocalić Teakila i zabić wilki. Po uratowaniu go dostajemy misje aby odnaleźć jego brata. Gdy już go odnajdziemy, Teakil zacznie być handlarzem, co bardzo ułatwi późniejszą rozgrywkę. Teraz wracamy do Opactwa, dajemy strażnikowi towar i koniec zadania

Zadanie V - Samotna wdowa
To zadanie poboczne da mam szkieletor Ralon, którego znajdziemy w ruinach domu (są lekko na prawo, jak idziemy ze swojego domu do Khorinis). Każe on nam odnaleźć jego żonę. Jest ona w domku w Khorinis, na lewo od kupca, nad tym drzewem. Wdowa da nam portret, który mu odniesiemy, wtedy Ralon w spokoju odejdzie z tego świata. Pamiętaj by przeszukać jego szkielet, gdy zginie już na pewno, bo jest tam 45 sztuk złota! A, i w tej lokacji jest przy ścieżce taki pień, w którym znajdziemy zardzewiały miecz. Wracamy do wdowy, dostajemy w zamian 500 szt. kruszca! Koniec zadania.
P.S. Warto zajrzeć do skrzyni, która jest za nią bo jest tam złoty amulet i złoty pierścień, warte razem 125zł - opłaca się sprzedać.

Zadanie VI - Koszula Jesbara
To prawdopodobnie najtrudniejszy quest w grze. Otóż ta koszula może być wszędzie, bo jest losowo rozmieszczanym itemem. Więc trzeba na polu walki sprawdzać każde drzewo/pień i skrzynie. Nie wierz bajkom typu 'jeden handlarz w drugim mieście ją ma' albo 'jak zabijesz dwa trole na płaskowyżu to w skrzyni będzie', bo to kłamstwo. Ja ją znalazłem w drzewie, podczas walki z zwierzętami.

Zadanie VII - sfora ogarów
Zadanie daje nam jeden ze strażników w więzieniu Khorinis. Musimy zabić kilka ogarów których kryjówka jest w wielkiej jaskini między latarnią morską a podwórkiem jesbara. Ogary to takie mocniejsze wilki więc uważaj. Za zadanie dostaniemy tylko expa i ok.200-300złota

~Razem Ponad Kilo~
19-10-2011 21:56
Szukaj postów Cytuj
valyrian
*

Liczba postów: 1

Telefon: nokia

Soft: 3310

Znajomość symbiana: 0
Podziękował: 0

RE: Gothic 3 The Begining
Te misje to znam na pamięć Smile
27-03-2015 18:47
WWW Szukaj postów Cytuj
sixthsense
*

Liczba postów: 6

Telefon: Moto G

Soft: Android
Podziękował: 0

RE: Gothic 3 The Begining
Dla mnie jednak druga czesc jest najlepsza.
06-09-2016 13:57
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS