Ankieta: najlepszy system
Android
iOS
Windows Mobile
Windows 7
Symbian
Bada OS
Maemo/MeeGo
WebOS
QNX
Inne
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sonda na najlepszy system
shaman
Stopień: 500
*

Liczba postów: 697

Reputacja: 0

Telefon: Motka Defy

Soft: CM7.1

Znajomość symbiana: 10
Podziękował: 8

Otrzymał podziękowań: 9
sonda na najlepszy system
Cześć.To po prostu moja ciekawość ale pewnie rozwiąże problemy nie jednego ziomka na forum
jaki system jest w/g was najlepszy kto chce to pisać plusy minusy
pozdro
Voo Doo Shaman

[Obrazek: b9d961dbe7b1201e.jpg]
-->Grafitti(projekty i wykonanie na koszulki sciany samochody)<--
-->Miałem już 79 modeli,mogę Ci w czymś pomóc?<--
-->Pomogłem ?? Naciśnij pomógł...Zmotywuj do dalszej pracy<--
Wkońcu Android na sisx
wkońcu IOS na sisx
03-10-2011 20:50
Szukaj postów Cytuj
leo20
Banned

Liczba postów: 3,414

Telefon: Sony Xperia L

Soft: 4.4.4 cm11

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 265
Re: sonda na najlepszy system
Dodałem więcej systemów do ankiety.
04-10-2011 11:19
Szukaj postów Cytuj
shaman
*

Bosko Wink
Bada OS

Maemo/MeeGo

WebOS
QNX
nie mam pojecia co to za systemy ;/
slyszalem o nich ale kilka razy sie obilo...pewnie malo popularne...moglby ktos przyblizyc specyfike?

Wkońcu Android na sisx
wkońcu IOS na sisx
04-10-2011 11:35
Szukaj postów Cytuj
leo20
Banned

Liczba postów: 3,414

Telefon: Sony Xperia L

Soft: 4.4.4 cm11

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 265
Bada OS to młody system stworzony przez samsunga, jest połączeniem Androida i iOS ,
Cytat:Bada, jak wyjaśnia Samsung, nie jest systemem operacyjnym, lecz platformą z konfigurowalną architekturą jądra, która pozwala na używanie jądra Linuxa lub innego Systemu operacyjnego czasu rzeczywistego (RTOS). Według notki o prawach autorskich wyświetlanej przez Samsunga S8500, system bazuje na kodzie źródłowym FreeBSD, NetBSD oraz OpenBSD. Natywne aplikacje są przygotowywane w C++, z bada SDK i Eclipse na IDE. IDE zawiera również kreator interfejsu użytkownika, przy użyciu którego deweloperzy mogą szybko projektować interfejs swoich aplikacji przez przeciąganie i upuszczanie kontrolek interfejsu użytkownika do formularzy. Do testowania i debugowania, IDE zawiera emulator, w którym mogą być uruchamiane aplikacje.

Cytat:Maemo jest platformą oprogramowania stworzoną przez Nokię na potrzeby Smartfonów i tabletów internetowych. System powstał w oparciu o dystrybucję Linuksa Debian. Na platformę składa się system operacyjny Maemo i SDK.

Maemo oparte jest w większości na oprogramowaniu open source i zostało stworzone przez Maemo Devices (dział Nokii) we współpracy z wieloma projektami open source, takimi jak Linux, Debian czy GNOME. Większość elementów interfejsu użytkownika, Framework i biblioteki pochodzą z projektu GNOME. Maemo korzysta z menedżera okien Matchbox i graficznego interfejsu użytkownika Hildon.

Interfejs użytkownika w Maemo 4 jest podobny do tych z urządzeń mobilnych. Występuje w nim ekran startowy (home screen), który jest swego rodzaju punktem wyjścia z którego można uzyskać dostęp do aplikacji czy ustawień. Ekran startowy podzielony jest na obszary uruchamiania aplikacji, pasek menu i spory obszar przeznaczony na różnego typu gadżety.

Interfejs Maemo 5, obecnego w Nokii N900, jest nieco inny. Pasek informacyjny i obszar powiadomienia są na stałe zadokowane w górnej krawędzi ekranu, a na czterech pulpitach można dowolnie rozmieszczać skróty i gadżety.

Do chwili obecnej dla platformy Maemo 5 stworzono około 1800 aplikacji dodatkowych (w zdecydowanej większości bezpłatnych i dostępnych na zasadach "Open Source" - otwartego kodu źródłowego).

Cytat:MeeGo - dystrybucja Linuksa, stworzona na skutek połączenia dystrybucji Moblin (tworzonej przez Intela) i Maemo (wspieranej przez Nokię) z przeznaczeniem dla różnych urządzeń i zastosowań mobilnych, typu samochód, jacht[1], telefon, netbook czy tablet.

Prezentacja pierwszego telefonu komórkowego z MeeGo v1.2, Nokii N9, odbyła się 21 czerwca 2011 roku.

Cytat:WebOS (Internetowy system operacyjny z ang. Web operating system) – zaawansowany technologicznie skrypt dostępny z poziomu przeglądarki, imitujący wizualnie i fizycznie stacjonarny system operacyjny.

Koncepcją twórców WebOS-ów jest tworzenie małych, szybkich i wizualnie zbliżonych do stacjonarnych, mobilnych systemów operacyjnych, do których użytkownik zalogować może się praktycznie z każdego urządzenia mobilnego (takiego jak palmtop, laptop, telefon komórkowy).

Cytat:QNX jest to system operacyjny czasu rzeczywistego zaliczany do klasy Unix, tworzący w drzewie rozwoju Uniksa własną i niezależną gałąź. QNX został stworzony przez firmę QNX Software Systems Ltd..

Najnowsza wersja to 6.4.1. Od 12 września 2007 dostępny jest kod źródłowy jądra systemu.

Razem z systemem, dostarczany jest okienkowy interfejs graficzny Photon microGUI.
źródło: wikipedia.pl
04-10-2011 12:03
Szukaj postów Cytuj
shaman
*

wow dzieki Wink ciekawe czy jest roznorodno0osc aplikacji na to Wink

Wkońcu Android na sisx
wkońcu IOS na sisx
04-10-2011 12:16
Szukaj postów Cytuj
DaKing
Stopień: 200
*

Liczba postów: 211

Telefon: Galaxy S2

Soft: Android 4.1.2

Znajomość symbiana: 7

Otrzymał podziękowań: 11
Kilka dni temu zaczalem przygode z maemo - nokia N900. Juz teraz widze, ze bedzie ciekawie. Big Grin

............................................)i(.................................​...............
01-11-2011 00:59
Szukaj postów Cytuj
Longeret
*

Liczba postów: 560

Reputacja: 1

Telefon: Lenovo A830,N82

Soft: Android

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 23

Otrzymał podziękowań: 50
DaKing i jak wrażenia? Sam zastanawiam nad kupnem i czy można liczyć na jakąś recenzję, czy coś w tym stylu? Sorry za OT nie na temat

[Obrazek: spiderew.gif]
" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."

[Obrazek: zjazduserowgarfield1600.gif]
01-11-2011 11:41
Szukaj postów Cytuj
DaKing
Stopień: 200
*

Liczba postów: 211

Telefon: Galaxy S2

Soft: Android 4.1.2

Znajomość symbiana: 7

Otrzymał podziękowań: 11
Jestem na etapie poznawania samego systemu. Jezeli chodzi o podstawowe funkcje telefonu jest ok. Wszystko smiga jak trzeba. Czasami zabraknie w maemo kilku funkcji, ktore ma symbian ( brak pelnej nawigacji OVI, tylko podstawa bez wskzowek glosowych, radarow ) ale za to maemo pozwala na wieksza ingerencja w system (np.: mozna podrasowac procek z 600mHz nawet do 1GHz ) oraz posiada dostep do duzej biblioteki aplikacji, ktore w wiekszosci sa darmowe. Jest ciekawie.

............................................)i(.................................​...............
01-11-2011 12:14
Szukaj postów Cytuj
Goffy
Super Moderator
*

Liczba postów: 924

Telefon: HTC Touch Pro

Soft: WM 6.1

Znajomość symbiana: 3
Podziękował: 11

Otrzymał podziękowań: 50
no procesor jest ten sam co w milestone 1 więc pod tym względem n900 jest dobra... ogólnie n900 to taka milestone, tylko że z ekranem oporowym

SE xperia x8 -> cm7
NTT a72b -> 4.0.4 by Xoliper

"Po co mam używać szukajki, skoro mogę założyć nowy temat?"
01-11-2011 14:47
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS