Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
N8 / Samsung Galaxy S II - trudny wybór
santech
Stopień: 50
*

Liczba postów: 75

Reputacja: 0

Telefon: Nokia N8

Soft: 022.014

Znajomość symbiana: 7
Podziękował: 1

Otrzymał podziękowań: 0
N8 / Samsung Galaxy S II - trudny wybór
Witam, jak co dwa lata telefon do wymiany, i tu duży problem, wybieram między N8 i Samsung Galaxy S II w skrócie SGS2, dużo czytałem na temat tych urządzeń i generalnie prawie wszyscy są za SGS2, przede wszystkim sprzętowo i programowo, ale ja mam parę wątpliwości:
-będzie to mój pierwszy telefon dotykowy więc może się zdarzyć że nie przypasi i trzeba będzie do sprzedać,
-do czego jest mi on potrzebny, na pewno nie do słuchania muzyki, oglądania filmów, ani grania, pewnie trochę do śmigania po necie, a przede wszystkim to chyba zrozumiałe do dzwonienia, także z wykorzystaniem bramek Voip, obsługi poczty i nagrywania rozmów, GPS także lecz nie często,
-jestem od lat związany z symbianem, polubiłem certyfikaty, hakowanie, czy na androidzie działa to podobnie,
-jak z aplikacjami, z tego co widzę nie ma zbyt wiele na ^3,
-czy android pozwala na instalowanie tylko aplikacji free, czy także można go jakoś załamać,
-zależy mi na symbianie ze względu na przywiązanie do ProiMail, TotalRecall, Garmin też jest wskazany,
-teraz sam telefon, SGS2 jest większy od N8 i wg mnie trochę za duży,
-od lat Nokie sprawowały się super, upadki nie były szkodliwe, jak jest z Samsungiem,
-teraz jakość wykonania, N8 wg mnie jest chyba lepiej wykonana,
-czy soft do N8 jest udoskonalany, widziałem filmiki na których słabo wypadała N8 w porównaniu z SGS2, ale to było parę miechów temu, słyszałem coś o nowych lepszych softach, czy to prawda,

To chyba tyle, proszę nie przytaczać porównania sprzętowego, wiem że SGS 2 ma lepszego proca i chyba lepszy soft na androidzie, będę wdzięczy za ewentualne uwagi po punktów powyżej, nie interesują mnie inne urządzenia, cena generalnie jest zbliżona, SGS2 trochę droższy!!

pozdrawiam
11-09-2011 15:16
Szukaj postów
krzysiek50
Super Moderator
*

Liczba postów: 1,287

Reputacja: 1

Telefon: C905

Soft: R1FA035

Znajomość symbiana: 6
Podziękował: 4

Otrzymał podziękowań: 180
Re: N8 / Samsung Galaxy S II - trudny wybór
Bez zastanowienia bierz SGS II.
Na androidzie nie masz żadnych certyfikatów, odpowiednikiem (o ile można to tak nazwać) hackowania jest root. Szybkości N8 nie ma co porównywać do SGS'a, choćby przez 2-rdzeniowy procesor samsunga.

Naciśnij >>> [Obrazek: postbit_thx.gif]
[Obrazek: stunter50.gif]
11-09-2011 15:38
Szukaj postów
santech
Stopień: 50
*

Liczba postów: 75

Telefon: Nokia N8

Soft: 022.014

Podziękował: 1

witam, myślałem, że znajdzie się więcej odpowiedzi, pytań miałem sporo, ich brak jest jednak chyba potwierdzeniem, że symbian i nokia idą w odstawkę, dzięki, pzdr

zdecydowałem się jednak na N8, nie żałuję, nie miałem co prawda do czynienia z SGS2, ale N8 w zupełności mi wystarcza, polecam wszystkim, pozdrawiam
12-09-2011 11:17
Szukaj postów
Fugun
Stopień: 1
*

Liczba postów: 2

Telefon: S8500

Znajomość symbiana: 1
Podziękował: 0

Przypuszczam, że na Twoim miejscu zrobiłbym podobnie, zawsze szukam czegoś oryginalnego, a Android jest już bardzo oklepany, aż po prostu odpycha. Poza tym, mimo, że system niby z górnej półki to potrzebuje dwurdzeniowego procesora żeby w miarę płynnie chodził. Kiepska optymalizacja, ogromna rozbieżność sprzętowa, mnogość nakładek producentów sprzętu i krótkie wsparcie softwerowe wg mnie trzymają ten system z dala od "ideału".
30-09-2011 20:21
Szukaj postów
sisex
Stopień: 1
*

Liczba postów: 2

Telefon: nokia n8

Soft: S^3

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 0

Odp: N8 / Samsung Galaxy S II - trudny wybór
Wziąłbym N8. Dwa rdzenie zrzerają baterie a ich ilośc nie oznacza szybszego sprzetu. Lumia 900 z jednym rdzeniem jest szybsza niż SGII. Jakośc wykonania gorsza - plastiki
04-05-2012 09:38
Szukaj postów
kamil15
Stopień: 350
*

Liczba postów: 353

Telefon: nokia E52

Podziękował: 20

Otrzymał podziękowań: 9
Odp: N8 / Samsung Galaxy S II - trudny wybór
Nie odkopuj tematu z ponad pół roku . . .
I oczywiście S II. Android, dwurdzeniowy . . .

Spammer
SPOKO RANGA
04-05-2012 10:15
Szukaj postów

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS