Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
N9 coraz większym problemem dla Nokii
leo20
Banned

Liczba postów: 3,414

Telefon: Sony Xperia L

Soft: 4.4.4 cm11

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 265
N9 coraz większym problemem dla Nokii
[Obrazek: nokia-n9_1.jpg]

Wygląda na to, że wzbudzający coraz więcej emocji najnowszy telefon Nokii jest dla niej coraz większym problem. Tym razem okazało się, że N9 nie trafi na jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków, czyli do Wielkiej Brytanii - informuje brytyjski The Inquirer.

W informacji przesłanej The Inquirer Nokia poinformowała, że obecnie nie ma planów wprowadzenia modelu N9 na rynek brytyjski. Twierdzi ona, że wprowadzenie nowego modelu na dany rynek poprzedzone jest jego badaniem.

Decyzja o dostępności bądź braku danego modelu na konkretnym rynku spowodowane jest m.in. budowaniem dla niego odpowiedniego portfolio produktów. Wygląda więc na to, że rynek brytyjski nie jest odpowiedni lub gotowy na Nokię N9.

W praktyce może to oznaczać, że Nokia boi się popularności N9 na brytyjskim rynku. Wszystko dlatego, że mogłoby to zagrozić powodzeniu słuchawek z systemem Windows Phone 7 Mango, które są dla Nokii być albo nie być wśród producentów smartfonów.

Warto przypomnieć, że wcześniejsze deklaracje producenta wyraźnie mówią o tym, że Nokia w USA postawi tylko na WP7, wycofując z tamtejszego rynku prostsze telefony i nie wprowadzając na niego modelu N9. O innych problemach Nokii z N9 pisaliśmy również w tej wiadomości.

telepolis.pl
11-08-2011 11:15
Szukaj postów Cytuj
Sly
Super Moderator
*

Liczba postów: 2,388

Reputacja: 0

Telefon: Xiaomi RN2

Soft: Miui

Znajomość symbiana: 8

Otrzymał podziękowań: 593
Re: N9 coraz większym problemem dla Nokii
Ciekawe co Nokia tak na prawdę teraz wykombinuje od momentu pojawienia się Iphona. Nie ma pomysłu na siebie i swoje produkty. Co raz gorszy system wolny przestarzały i telefony pozostawiające wiele do życzenia.

[Obrazek: sly180.gif]
HASŁO: sly180
Nie masz Chomika?? Kliknij
13-08-2011 19:21
WWW Szukaj postów Cytuj
Goffy
Super Moderator
*

Liczba postów: 924

Telefon: HTC Touch Pro

Soft: WM 6.1

Znajomość symbiana: 3
Podziękował: 11

Otrzymał podziękowań: 50
moim zdaniem nokia już się skończyła... owszem, 3-4 lata temu robiła telefony atrakcyjne.. Uważam że to symbian pogrążył nokię, która zamiast zmienić system w odpowiednim czasie tylko eksperymentuje wypuszczając tylko pojedyńcze modele z systemami których nigdzie indziej nie ma.

SE xperia x8 -> cm7
NTT a72b -> 4.0.4 by Xoliper

"Po co mam używać szukajki, skoro mogę założyć nowy temat?"
14-08-2011 17:39
Szukaj postów Cytuj
Sly
Super Moderator
*

Liczba postów: 2,388

Telefon: Xiaomi RN2

Soft: Miui

Otrzymał podziękowań: 593
Nokia nie powiedziała ostatniego słowa. Jest to gigant, który ma ogromne zaplecze i wsparcie drugie giganta jakim jest Microsoft. Więc, jeszcze nie piszmy, że to koniec Nokii.

[Obrazek: sly180.gif]
HASŁO: sly180
Nie masz Chomika?? Kliknij
14-08-2011 18:54
WWW Szukaj postów Cytuj
Longeret
Stopień: 500
*

Liczba postów: 560

Reputacja: 1

Telefon: Lenovo A830,N82

Soft: Android

Podziękował: 23

Otrzymał podziękowań: 50
Na cholerę produkować N9 jak boja się o wizerunek innego swojego systemu? Co to ma w ogóle być za strategia firmy ja się pytam? Gdybym miał wybierać pomiędzy N9 a innym telefonem z WP7 to nawet sekundy bym się nie zastanawiał...
Podobnie było z nokią N900 wyszedł on i poprzednik jego N800 ( jeśli dobrze pamiętam) i na tym się skończyła kariera maemo, gdzie wielu informatyków jak i znawców linuxa wychwalało ten telefon pod niebiosa... i nie mówię tutaj o ekranie super amoled, czy też o cztero-rdzeniowym procku tylko o systemie które dawał niemalże nieograniczone możliwości dla bardziej kumatych...
Nokia brzytwy się chwyta tyle czasu "ciągneła" symbiana, gdzie już dawno powinna ewoluować na inna platformę... a teraz zmieniła strategię pchając swoje łapy w różne systemy zamiast skupić się na jednym i jeden sprawnie ukończyć...
takie moje skromne zdanie...

[Obrazek: spiderew.gif]
" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."

[Obrazek: zjazduserowgarfield1600.gif]
15-08-2011 11:03
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS