Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LG naprawi smartfona… zdalnie!
leo20
Banned

Liczba postów: 3,414

Telefon: Sony Xperia L

Soft: 4.4.4 cm11

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 265
LG naprawi smartfona… zdalnie!
[Obrazek: 886f86d6b127.jpg]

Do tej pory aby naprawić telefon, trzeba było go dostarczyć do serwisu. LG proponuje użytkownikom swoich smartfonów rewolucyjne rozwiązanie – zdalny serwis! Jak to działa?

System opiera się na aplikacji Remote Call oraz mechanizmie Firmware Over the Air (FOTA). Dzięki nim oraz połączeniu telefonu z siecią Wi-Fi lub 3G technik LG uzyska dostęp do „wnętrza” smartfona i będzie w stanie zdiagnozować usterkę. System początkowo ma być dostępny tylko dla flagowych modeli z rodziny Optimus: 2X, 3D oraz Black.

Oczywiście, LG chroni prywatność użytkowników i inżynierowie nie będą mieli dostępu do poufnych danych, takich jak e-maile, SMS-y czy zdjęcia. Testy aplikacji są prowadzone w Korei Południowej. Jeśli się powiodą, usługa zostanie rozszerzona na cały świat. Jak się Wam podoba takie rozwiązanie? Wierzycie, że naprawdę obejdzie się bez wizyty w fizycznym punkcie serwisowym? Smile

komorkomania.pl
01-08-2011 17:37
Szukaj postów Cytuj
Longeret
Stopień: 500
*

Liczba postów: 560

Reputacja: 1

Telefon: Lenovo A830,N82

Soft: Android

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 23

Otrzymał podziękowań: 50
Re: LG naprawi smartfona… zdalnie!
Szczerze... to cenie sobie prywatność nade wszystko zresztą jak każdy z nas jak mniemam i dlatego ja z takowej usługi bym nie skorzystał. Skoro serwisant ma dostęp zdalny do naszego telefonu to może mieć i do naszych prywatnych, poufnych danych...
To tak samo jak serwisy komputerów i uszkodzone dyski twarde... po oględzinach wszystkie dane będą do odzyskania... finalnie wszystkie dane zostały stracone...a w końcu okazuje się, że nasze dane figurują na prywatnym laptopie pana serwisanta... przykład wzięty z życia... kolegi...

[Obrazek: spiderew.gif]
" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."

[Obrazek: zjazduserowgarfield1600.gif]
01-08-2011 18:37
Szukaj postów Cytuj
krzysiek50
Super Moderator
*

Liczba postów: 1,287

Telefon: C905

Soft: R1FA035

Znajomość symbiana: 6
Podziękował: 4

Otrzymał podziękowań: 180
Ja byłbym za. Skoro jest to uszkodzenie SW, to po co iść do serwisu skoro producent naprawi to zdalnie? Bardziej przekonywałby mnie taka naprawa pośrednio przez komputer i USB, niż z poziomu telefonu poprzez WiFi. Chyba, że chodzi tylko o samą diagnozę bez naprawy. Na pewno jest to duży krok w strone klienta i jestem ciekaw czy będzie to rozwijane.

Naciśnij >>> [Obrazek: postbit_thx.gif]
[Obrazek: stunter50.gif]
01-08-2011 21:12
Szukaj postów Cytuj
Longeret
Stopień: 500
*

Liczba postów: 560

Telefon: Lenovo A830,N82

Soft: Android

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 23

Otrzymał podziękowań: 50
Do mnie to całkowicie nie przemawia.. tym bardziej, że jeżeli będzie uszkodzenie hardwarowe to zdalnie niestety nic nie wskóra, usterkę softwarową w przypadku telefonu z systemem ( biorąc za przykład system symbian ) każdy nawet laik jest w stanie sam sobie poradzić prosta czynnością jaką jest hard reset biorąc za przykład...
Nie ukrywam, że jestem silnie wyczulony na punkcie mojej prywatności... i jedno ciśnie mi się na usta, kto oglądał "Seksmisję" ten wie...
"...Pernamentna Inwigilacja..."

[Obrazek: spiderew.gif]
" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."

[Obrazek: zjazduserowgarfield1600.gif]
01-08-2011 22:24
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS