Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia N9 z obsługą aplikacji Android
leo20
Banned

Liczba postów: 3,414

Telefon: Sony Xperia L

Soft: 4.4.4 cm11

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 265
Nokia N9 z obsługą aplikacji Android
Cytat:[Obrazek: nokia-n9-android_aplikacje.jpg]

W tym tygodniu poznaliśmy smartfon Nokia N9 z platformą "rozwojową" MeeGo. Według najnowszych doniesień Nokia N9 będzie obsługiwała aplikację stworzone dla Androida.

Nokia N9 ma być pierwszym telefonem fińskiej firmy z MeeGo, który będzie dostępny dla szerokiego grona konsumentów.

Co ciekawe Nokia N9 obsłuży aplikacje znane z Androida dzięki firmie Myriad Group, która przedstawi wirtualną maszynę Alien Dalvik dla urządzeń z MeeGo.

Wcześniej na wykorzystanie rozwiązania Dalvik zdecydowała się kanadyjska firma RIM w swoim urządzeniu BlackBerry PlayBook.

Programy z Android mają działać na Nokii N9 dokładnie tak samo jak byłyby one stworzone z myślą o wspomnianym urządzeniu.

Wszelkie obawy związane z ewentualnym brakiem aplikacji na Nokia N9 mogą zostać rozwiane za sprawą firmy Myriad. Oprogramowanie Dalvik ma być dostępne jeszcze w tym roku dla urządzeń z MeeGo. Tym samym poza aplikacjami Qt Nokia N9 będzie obsługiwała aplikacje stworzone wcześniej dla Androida.

Czy wspomniana informacja zmieniła Wasze zdanie dotyczące nowego modelu Nokia N9?

telix.pl
23-06-2011 15:20
Szukaj postów Cytuj
Otrzymane podziękowania: Longeret
Goffy
Super Moderator
*

Liczba postów: 924

Reputacja: 0

Telefon: HTC Touch Pro

Soft: WM 6.1

Znajomość symbiana: 3
Podziękował: 11

Otrzymał podziękowań: 50
Re: Nokia N9 z obsługą aplikacji Android
skoro mają działać appsy z androida, to pewnym jest, że będzie port androida na N9 Wink jeśli cena nie będzie zaporowa to może kiedyś ją kupię Wink

SE xperia x8 -> cm7
NTT a72b -> 4.0.4 by Xoliper

"Po co mam używać szukajki, skoro mogę założyć nowy temat?"
23-06-2011 19:09
Szukaj postów Cytuj
leo20
Banned

Goffy niby po co ma być port Androida na N9 skoro aplikacje będą działać tak samo na Androidzie jak i MeeGo? Poza tym Android jest niedopracowany w porównaniu do MeeGo i kto chciałby ryzykować utratę wydajności w telefonie na rzecz nie wiadomo czego dokładnie bo ja na pewno nie.
23-06-2011 20:12
Szukaj postów Cytuj
Goffy
Super Moderator
*

Liczba postów: 924

Reputacja: 0

Telefon: HTC Touch Pro

Soft: WM 6.1

Znajomość symbiana: 3
Podziękował: 11

Leo moim zdaniem port androida musiałby być w wersji co najmniej 2.4 ponieważ ta wersja ma obsługiwać gesty. poza tym meego moim zdaniem strasznie przypomina iOS a niektórym może się to nie podobać i po to taki port

SE xperia x8 -> cm7
NTT a72b -> 4.0.4 by Xoliper

"Po co mam używać szukajki, skoro mogę założyć nowy temat?"
23-06-2011 20:32
Szukaj postów Cytuj
leo20
Banned

W czym MeeGo przypomina iOS? Bo ja nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tymi systemami.
24-06-2011 10:59
Szukaj postów Cytuj
Longeret
Stopień: 500
*

Liczba postów: 560

Reputacja: 1

Telefon: Lenovo A830,N82

Soft: Android

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 23

również nie widzę sensu w tworzeniu "portu" androidowskiego na N9, jeżeli mają działać aplikacje z androida...
To jest stworzone tylko i wyłącznie po to aby klient kupujący N9 wiedział, że będzie miał aplikacji pod dostatkiem i według mnie jest to bardzo dobre posunięcie ze strony Nokii... Nie tak jak było to w przypadku N900 i braku aplikacji na nią...( ale to nieco inna bajka)...
Wydaje mi się również, że jest jeszcze za wcześnie na zbędne dyskusje co do tego telefonu... jest to produkt nowy i jeszcze wielokrotnie może zaskoczyć...

[Obrazek: spiderew.gif]
" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."

[Obrazek: zjazduserowgarfield1600.gif]
24-06-2011 11:43
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS