Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ładowarka Nokia
lukiin09
Stopień: 50
*

Liczba postów: 50

Reputacja: 0

Telefon: N95-8GB,E51,N82

Soft: 30.0.018

Znajomość symbiana: 4
Podziękował: 6

Otrzymał podziękowań: 0
Ładowarka Nokia
Witam , Takie krótkie pytanie : Czy można ładować np ładowarką z E51 Nokie N95 8GB ? Mam trzy modele nokii i akurat pech ze wszystkie ładowarki tak samo wygladaja .. xD lecz na ładowarkach są inne parametry ładowania na tej 600 ah a na drugiej ileś tam to czy mozna uszkodzić baterię ładując łądowarką z innego modelu o innych parametrach łądowania ? Co za tym idzie żeby nie skrócić żywotności baterii z owego modelu . " nie skrócić czasu trzymania baterii" mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi Big Grin
Z góry dziekuję i pozdrawiam .
06-06-2011 00:21
Szukaj postów Cytuj
Longeret
Stopień: 500
*

Liczba postów: 560

Reputacja: 1

Telefon: Lenovo A830,N82

Soft: Android

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 23

Otrzymał podziękowań: 50
Re: Ładowarka Nokia
Z reguły powinno się ładować ładowarką dołączoną do zestawu o odpowiedniej specyfikacji, jednak korzystając z innych ładowarek nie powinno się nic dziać, jedynie czas ładowania baterii może się wydłużyć, bądź skrócić w zaleźności od ładowarki

[ Post napisany za pomocą urządzenia mobilnego ] [Obrazek: mobile.png]

[Obrazek: spiderew.gif]
" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."

[Obrazek: zjazduserowgarfield1600.gif]
06-06-2011 14:17
Szukaj postów Cytuj
Otrzymane podziękowania: lukiin09
krzysiek50
Super Moderator
*

Liczba postów: 1,287

Reputacja: 1

Telefon: C905

Soft: R1FA035

Znajomość symbiana: 6
Podziękował: 4

Otrzymał podziękowań: 180
Uszkodzic jej nie uszkodzisz, ale jesli dlugi czas nedziesz uzywal "złej" ladowarki możesz skrocic czas pracy baterii. Dlatego lepiej jest uzywać ladowarki przeznaczonej do danego telefonu i majacej odpowiednie napiecie wyjsciowe, nateżenie prądu itp.

Naciśnij >>> [Obrazek: postbit_thx.gif]
[Obrazek: stunter50.gif]
06-06-2011 17:05
Szukaj postów Cytuj
Otrzymane podziękowania: lukiin09
Mocha
Stopień: 1
*

Liczba postów: 45

Reputacja: 0

Telefon: Nokia e51

Soft: S60 FP 1

Znajomość symbiana: 4
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 0
Mam spore doświadczenie w eksperymentach z ładowarkami - wśród rodziny i znajomych jest sporo różnych modeli Nokii i co za tym idzie, sporo ładowarek. Zdarzało się, że ładowałam swoją innymi ładowarkami niż oryginalna i nic się nie działo. Podobnie znajomi używali mojej, też bez niespodzianek. Ale myślę, że to nie reguła - może się zdarzyć, że ładowarka różni się na tyle, by w jakiś sposób uszkodzić baterię, dlatego radziłabym za bardzo nie eksperymentować. Miałam raz przypadek, że telefon strasznie się nagrzewał podczas ładowania inną ładowarką - odłączyłam go zanim całkiem spłonął Shy

[Obrazek: 13834.png]
[Obrazek: 35353.png]
[Obrazek: 14288.png]
10-06-2011 11:22
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS