Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
58 ciekawych porad
Offline
leo20
Banned

Liczba postów: 3,414

Dołączył: 20-05-2008
Telefon: Sony Xperia L

Soft: 4.4.4 cm11

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 265
Post: #1
58 ciekawych porad
Cytat:1. Kontrola głosem

Naciśnij i przytrzymaj przycisk „windows” na wyświetlaczu, możesz teraz wydać komendę głosową. Powiedz np. „open calendar” i patrz co się dzieje.

2. Dodawanie aplikacji do głównego menu

Podczas przeglądania aplikacji na pełnej liście, przytrzymaj ikonę apl. aż pojawi się menu z kilkoma opcjami, naciśnij „pin to start” i gotowe, aplikacja dodana do głównego menu.

3. Dodawanie kontaktów do głównego menu.

Nie tylko istnieje możliwość dodawania aplikacji do głównego menu, ale kontaktów także. Odnajdź pożądaną osobę na liście kontaktów

4. Usuwanie aplikacji z głównego menu

Każda aplikacja może się znudzić. Aby usunąć jedną z nich z głównego menu, przytrzymaj kilka sekund jej ikone a potem naciśnij

5. Odinstalowywanie aplikacji w Windows Phone 7

Znowu przytrzymujemy ikonkę aplikacji, klikamy „uninstall” i gotowe.

6.Ocenianie i komentowanie aplikacji

Aplikację można ocenić w każdym momencie, i dać jej ocenę 0 – 5.

7. Co oznaczają kropki?

Jeśli zobaczysz trzy małe kropki na dole ekranu, to nic innego jak dodatkowe menu, przy obrazkach znajdziesz tam takie opcje jak usunięcie lub opublikowanie w Internecie.

8. Uruchom dodatkowe menu

Trzy kropki dostarczają kilka opcji, jednak aby zobaczyć menu pliku wystarczy przytrzymać na nim palce dłuższą chwilę.

9. Zmień dźwięk dzwonka oraz nowego emaila

Chcesz wiedzeć o każdym nowym emailu? Wchodzisz w ustawienia (Settings), dźwięki i dzwonki (Ringtones & Sounds) i wybierasz nowy dźwięk dla emaila.

10. Dodawanie Kalendarza, poczty oraz kontaktów z Google

Wchodzimy w ustawienia (settings), potem email, nastepnie Google email i mamy pola do synchronizacji naszej poczty, kontaktów oraz kalendarza.

11. Zakładanie hasła

Twój smartphon to Twoja twierdza, możnaby rzecz. Dlatego chronienie dostępu do niego hasłem jest szczególnie zalecane. Podobnie jak w iPhonach możesz ustanowić cztero znakowe hasło.

12. Automatyczne blokowanie przycisków

Chcesz ustawić czas po jakim Twój smartphon automatycznie zablokuje wciskanie klawiszy? Nic prostszego! Wchodzimy w ustawienia, tapety i ustawiamy czas po jakim nasz nieużywany telefon ma się automatycznie zablokować.

13. Dwa razy spacja = kropka

Naciśnij spację szybko, dwukrotnie a zmieni się w kropkę. Nie podoba się? Zapraszamy do ustawień klawiatury.

14. Aktualizacja systemu

Zastanawiasz się w jaki sposób dokonać aktualizacji Windows Phone 7? Nie masz się czym martwić, gdy tylko Microsoft wypuści jakieś nowe łatki, Twój telefon pobierze je sam automatycznie.

15. Włączanie opcji „Znajdź mój telefon” (Find my phone)

Windows Phone 7 posiada niezwykłą możliwość jaką niewątpliwie jest możliwość ustawienia opcji „Znajdź mój telefon”. Wszystko włączymy w ustawieniach. Możemy zaimplementować, co jaki czas telefon ma aktualizaować dane o położeniu oraz jak dokładne mapowanie ma się odbyć. A wszystko to na wypadek, gdybyś zgubił telefon, zapomniał o nim lub padł ofiarą złodzieja.

16. Przenieś znajomych z Facebooka do kontaktów w telefonie.

Brzmi magicznie? A jednak, Windows Phone 7 chcąc maxymalnie ułatwić nam życie wprowadził możliwość zaimportowania przyjaciół z Facebooka i zapisania w postaci nowych kontaktów. Wchodzimy w ustawienia, aplikacje, ludzie i klikamy „pokaż wszystkich znajomych z Facebooka”.

17. Sprawdzenie mocy sygnału
Pewnie często zastanawiasz się ile „kresek” zasięgu masz w danej chwili, bądź jak silny sygnał sieci bezprzewodowej Wi-Fi odbierasz. Wystarczy, że dotkniesz wyświetlacza na samej górze a pożądane informacje pokażą automatycznie.

18. Facebook

Oczywiście istnieje dedykowana aplikacji do obsługi Facebooka, ale ten portal społecznościowy jest bardzo sprytnie zintegrowany z naszym telefonem. Jeśli posiadasz konto na Facebooku, wystarczy że wejdziesz w Ustawienia, Email & Accounts i się zalogujesz a wszystko co związane z portalem będziesz miał w zasięgu ręki.

19. Auto-zapisywanie zdjęć w SkyDrive.

Zawsze dobrze jest trzymać kopie zapasowe swoich zdjęć a Windows Phone 7 umożliwia nam to dzięki SkyDrive. W kilku krokach zdjęcia automatycznie zapisują się na SkyDrive. Jeśli poczujesz się lekko zdezorientowany przy pierwszym uruchomieniu, kiedy system zapyta cię jaki czas temu zrobiłeś dane zdjęcie, nie przejmuj się. Funkcję tą można łatwo wyłączyć w Ustawieniach.

20. Szybkie wgranie zdjęć na Facebooka

Podążając za instrukcjami z punktu 31. mamy do dyspozycji kolejną przydatną opcję mianowicie Upload to Facebook. Wybierając tą możliwość nasze fotki automatycznie zostaną dodane do naszego profilu na Facebooku.

21. Wyłączenie Xbox Live.

Jeśli uważasz że gry są tylko dla dzieci i chcesz wyłączyć usługę Xbox Live, nic prostszego. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> Gry -> Wyłącz i zrobione.

22. Wyłącz mobilne wybieranie

Wiele stron w Internecie oferuje nam mobilne wersje, które możemy wybrać bardzo szybko i są szczególnie użyteczne kiedy sygnał internetowy jest słaby. Ale co jeśli nie chcemy oglądać mobilnych wersji?! Wejdź w Ustawienia -> Aplikacje -> Internet Explorer i ustaw jak twoja przeglądarka ma się zachowywać kiedy napotka mobilną wersję strony którą chcesz odwiedzić.

23. Potwierdzenie dostarczenia wiadomości.

Jeśli chcesz być pewien że twój sms został dostarczony, możesz włączyć potwierdzenie dostarczenia wiadomości. Wystarczy że wejdziesz w Ustawienia -> Aplikacje -> Wiadomości i włączysz funkcję.

24. Pomoc przy uzyskiwaniu międzynarodowych numerów.

Przejdź w Settings, następnie Applications, Phone i ustaw International Assist na On. Włączenie opcji pomoże automatycznie naprawić wiele z powszechnych błędów podczas wybierania nr międzynarodowych, lub gdy dzwonisz, będąc za granicą.

25. Czyszczenie historii wyszukiwania.

Byłeś na stronie na której nie powinieneś był się znaleźć? Próbujesz zatrzeć swoje ślady? Możesz więc znaleźć opcje czyszczenia historii poprzez Settings->Applications->Search. Kliknij duży przycisk ”Delete history” i twoja historia zostanie wyczyszczona. Możesz zrobić tą samą czynność z historią w Internet Explorer poprzez wybranie Applications, a następnie Internet Explorer.

26. Dodaj twoje ulubione strony do zakładek na twojej stronie startowej.

Możesz dodać link dowolnej strony do zakładek wchodząc w Internet Explorer, wpisując adres określonej strony, a następnie wciskając 3 kropki pojawi się menu, w którym znajduje się opcja ”pin to start”, wybierz ją i strona zostanie dodana do zakładek.

27. Znajdź słowo na stronie.

Internet Explorer na Windows Phone 7 posiada opcję ”find”, która pozwala znaleźć na danej stronie słowo, które nas interesuje . Na pewno bardzo wygodne rozwiązanie. Idź do strony, która Cię interesuje, a następnie wciśnij trzy kropki, po czym wybierz ”find on page” i wpisz słowo, którego szukasz. Możesz następnie przewijać wyszukane przykłady na stronie. Aby wrócić znowu na daną stronę bez zaznaczonych słów , po prostu wciśnij przycisk ”back.”

28. Przeglądaj kilka stron jednocześnie.

Podobnie jak przy przeglądaniu w kartach na komputerze PC, tak i przeglądarka Internet Explorer na Windows Phone 7 pozwala na przeglądania w kartach na twoim telefonie. Na dole strony jest koło, wewnątrz którego jest coś na kształt dwóch kartek papieru. Naciśnij tą ikonkę i będziesz mógł załadować więcej stron. Kiedy masz otwartą więcej niż jedną stronę, wyświetli się numer stron, które są w danym momencie w poszczególnych kartach.

29. Przeglądanie w trybie pełnoekranowym.

Aby nie wyświetlał się nam pasek adresu i ikony na dole należy włączyć phone landscape.
Oprogramowanie automatycznie przełączy się w tryb, który da nam więcej przestrzeni do
przeglądania stron.

30. Wyślij znajomemu mailem adres strony internetowej.

Spodobała ci się jakaś strona i chcesz wysłać link do niej znajomemu? Wciśnij 3 kropki w Internet Explorerze, następnie wybierz Share page, po czym sposób, w który chcesz się podzielić linkiem-Messaging, Hotmail, Google Mail, itd.

31. Znajdywanie skrótu .co.uk na klawiaturze dotykowej.

Załaduj klawiaturę podczas przeglądania w Internet Explorer i poświęć swój cenny czas na dodanie przycisku .com dla stron internetowych. Jeśli jednak chcesz, aby wyświetlił się przycisk .co.uk wciśnij i przytrzymaj .com , po czym wyświetlą się .co.uk, .org. oraz .edu.

32. Włączanie Caps Locka.

Dwukrotnie naciśnij Shift, aby włączyć Caps Lock, po czym dwukrotnie wciśnij ten sam przycisk, aby go wyłączyć.

33. Dodawanie akcentów do liter.

Naciśnij i przytrzymaj literę na klawiaturze, aby uzyskać różne symbole powiązane z tą literą.

34. Więcej symboli na klawiaturze.

Klawiatura jest dość ogólna i łatwa w użyciu, lecz nie jest w stanie wyświetlić jednocześnie wszelkich interesujących nas symboli. Aby wyświetlić większą ilość symboli, wciśnij strzałkę ”->” po lewej stronie ekranu .

35. Szybkie dodawanie emotikon do maila.

Kolejny skrót na klawiaturze, który pokazuje się , gdy piszesz maile. Wciśnij uśmiechniętą buźkę na klawiaturze, aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwych emotikon. Jest to łatwe , szybkie i dzięki temu twoi znajomi , albo cię pokochają , albo uznają, że jesteś dziwakiem.

36. Wyszukiwanie wewnątrz aplikacji.

Wciśnij przycisk ”search” na dole telefonu, który wygląda jak lupa. Wciskając go raz, pozwoli to na wyszukiwanie wewnątrz aplikacji, w której się znajdujesz. Przy dwukrotnym naciśnięciu, będziesz mógł przeszukać sieć przez Bing.

37. cc (DW) i bcc (UDW) w mailu.

Otwórz pocztę email, naciśnij trzy kropki i wybierz ”Show cc & bcc”. Od tej pory jeśli będziesz wysyłał
maila do kilku osób jednocześnie, poszczególni adresaci zobaczą, że mail został wysłany tylko do nich.

38. Przekazywanie wiadomości e-mail.

Wiadomości e-mail możemy przekazywać za pomocą ikony z małą kopertą i strzałką. Ikona ta znajduje się w dolnej części ekranu.

39. Pozbądź się sygnatury ”Sent from my Windows Phone”.

Jesteś wkurzony faktem, że dostając wiadomości od przyjaciół, mają one sygnaturę ”sent from my iPhone”? Nie chcesz, aby podobna sytuacja miała miejsce, gdy to ty wysyłasz wiadomości swoim przyjaciołom. Bez obaw- możesz to wyłączyć. Kiedy masz otwartą swoją skrzynkę , naciśnij trzy kropki, wybierz Settings i wedle własnego uznania możesz albo wyłączyć sygnaturę , albo zmienić na taką, która będzie ci odpowiadała .

40. Szybkie usuwanie maili bez czytania ich.

Naciśnij i przytrzymaj na mailu, którego chcesz się pozbyć, po czym pojawi się na ekranie menu kontekstowe, które pozwoli na usunięcie maila z twojego telefonu.

41. Oflaguj mail byś mógł go szybko znaleźć.

E-mailowanie na Windows Phone 7 to nie tylko obserwowanie mali przychodzących do nas, ale także obserwowanie tego co przeczytaliśmy, nie przeczytaliśmy , co zostało oflagowane i co jest istotne.

Możesz oflagować maila i dodać je na listę oflagowanych poprzez wybranie i przytrzymanie maila, który chcesz oflagować. Następnie należy wybrać z menu , które się pojawi: ”set flag”.

42. Usuwanie wielu wiadomości e-mail.

Kiedy wyświetli się nam lista maili, należy nacisnąć lewą stronę ekranu. Spowoduje to, że wszystkie maile przeniosą się trochę w prawo, dzięki czemu będziemy mogli zaznaczyć niepotrzebne maile i następnie klikając ikonkę z koszem usunąć je.

43. Oznacz wszystkie przeczytane maile.

Jedną z drażniących rzeczy w mailach na iPhonie jest fakt, że nie możemy oznaczyć wszystkich jako przeczytane. Tutaj jednak jest to możliwe. Postępujemy zgodnie ze wskazówkami z porady nr 40 i klikamy na trzy kropki na dole ekranu. Następnie możemy ustawić ”Mark as read” i od tej pory maile te będą traktowane jako przeczytane.

44. Resetowanie telefonu.

Wszyscy operatorzy w UK mają okres odstąpienia od umowy, który pozwala zwrócić telefon tak długo, jak znajduje się on w dobrym stanie. Jeśli chcielibyśmy to uczynić, na pewno zależało by nam aby zresetować swoje urządzenie tak, aby nie znajdowały się na nim żadne dane. Żeby to zrobić należy wejść w Settings->About, po czym nacisnąć ”reset your phone” na dole strony.

45. Wyłącz ID rozmówcy.

Windows Phone 7 pozwala nam udostępniać swój numer każdemu do kogo dzwonimy, lecz jeśli nam to nie pasuje, możemy wyłączyć pokazywanie naszego numeru u osób nie znajdującym się w naszych kontaktach bądź u wszystkich. Aby to zrobić należy wejść w Settings->Applications->Phone , po czym ustawić ”Show my Caller ID to” w sposób, który będzie nam odpowiadał: Everyone, no one oraz my contacts.

46. Znajdź szybko kontakt w menu People.

Wciskając dowolną z liter w książce z kontaktami, możemy automatycznie przenieść się do osoby, której imię zaczyna się daną literą. Ułatwi to nam z pewnością wyszukiwanie i nie będziemy musieli przewijać całej listy kontaktów.

47. Łączenie twoich kontaktów.

Jeśli nasza książka z kontaktami jest wypełniona kontaktami z Facebooka, Gmaila czy Hotmaila, wtedy jest szansa, że niektórzy twoi znajomi pojawiają się w twoich kontaktach kilkakrotnie. Jednakże Windows Phone 7 w przypadku takich kontaktów łączy wszystkie linki do jednej osoby. Ponadto jeśli są jakieś braki, wchodzimy w People, wybieramy kontakt i naciskamy ikonę ”chain” na dole strony. Jeśli chcemy, możemy przy okazji połączyć inne kontakty.

48. Wysyłanie MMS.

Windows Phone 7 nie ma dedykowanego obszaru dla MMS. Zamiast tego możemy załączyć obrazki do standardowych wiadomości tekstowych i reszta zostanie zrobiona za nas. Jeśli chcemy wysłać MMS, należy wejść w zakładkę Messaging na stronie startowej.

49. Dostęp do kontroli Zune poza odtwarzaczem.

Nie ma potrzeby, abyśmy znajdowali się w Zune player , żeby mieć dostęp do muzyki na Windows Phone 7. Należy wcisnąć klawisz odpowiadający za głośność z boku telefonu w dół i wyświetl się zmniejszone okno playera, które dam na dostęp do przycisków odpowiadających za puszczanie utworów i przełączanie między nimi. Jeśli nie są podłączone słuchawki, muzyka będzie grać z głośników w telefonie.

50. Szybkie przewijanie do przodu w Zune player.

Wejdź w Zune player, po czym naciśnij i przytrzymaj ikonę odpowiadającą za przełączanie utworów na dole ekranu. Pozwoli to na szybsze przewinięcie utworu, którego aktualnie słuchamy.

51. Wymieszaj utwory w albumie.

Opcja ta jest ukryta wewnątrz playera. Naciśnij na okładkę albumu, po czym pojawią się dwie ikony: jedna odpowiada za powtarzanie , druga służy wymieszaniu utworów.

52. Popraw łączność w Xbox Live.

Popraw swoją łączność w Xbox Live poprzez pobranie darmowych dodatków z Marketplace.
Dzięki dodatkom będziemy mogli zyskać lepszy dostęp do swojego profilu w Xbox Live, mając np. możliwość zmienienia stylu avatara, jeśli dotychczasowy nam się znudzi.

53. Sprawdź pobrania i postęp instalacji.

Jeśli kliknęliśmy, aby zainstalować nową aplikację na telefonie, możemy sprawdzić postęp jej
instalacji poprzez kliknięcie ”check the install”. Wyświetli się pasek, który pokaże nam postęp instalacji.

54. Import kontaktów z twojego starego telefonu.

Włóż swoją starą kartę SIM, wejdź w menu People, po czym naciśnij i przytrzymaj tuż przy górze ekranu. Następnie wybierz ”import SIM contacts”.

55. Konfiguracja połączenia konferencyjnego.

Windows Phone 7 pozwala na wywołanie połączenia z drugą osobą poprzez naciśnięcie przycisku. Wybierz numer pierwszego ze znajomych. Kiedy masz już go na linii, naciśnij strzałkę w dół, która się pojawi na ekranie i wciśnij ”Add phone”, po czym będziesz mógł zadzwonić do następnego znajomego. Następnie wciśnij ”Merge calls” i wyświetli się słowo conference w pobliżu góry ekranu.
Będzie to oznaczało, że udało ci się nawiązać połączenie konferencyjne.

56. Optymalne wykorzystanie kart ”me”.

Powód dla którego masz swoje zdjęcie patrzące w twoją stronę na ekranie powitalnym, jest zapewne taki, że powiązałeś Facebooka, Windows Live i inne szczegóły dot. portali społecznościowych ze swoim telefonem. Jeśli klikniesz na swoje zdjęcie, będziesz mógł szybko skomunikować się ze znajomymi z portali społecznościowych.

57. Wyciszanie dźwięków, kiedy jesteś na spotkaniu.

Jeśli twój telefon zacznie dzwonić podczas spotkania , po prostu wciśnij przycisk , którym wyłączasz telefon. Wycisza to dźwięki natychmiastowo.

58. Znajdź swój numer na Windows Phone.

Możesz zadzwonić do znajomego i poprosić go , żeby przeczytał twój numer. Jednakże wygląda to tak, jakbyś nie znał własnego numeru- trochę niezręczne ,prawda?
Aby ustrzec się jednak przed takimi sytuacjami, możesz znaleźć swój numer wybierając w telefonie: Settings->Application->Phone. Twój numer powinien się wyświetlić.
30-05-2011 18:45
Szukaj postów Cytuj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS