Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały FAQ
mrowkarz24
Stopień: 800
*

Liczba postów: 860

Reputacja: 0

Telefon: SE XPERIA X10

Soft: 2.1

Znajomość symbiana: 1
Podziękował: 5

Otrzymał podziękowań: 36
Mały FAQ
Witam przedstawie wam tutaj próblemy z którymi najczęściej się borykamy , mam nadzieje że taki mały poradnik wam się przyda , a więc miłego czytania :

* czy jest mozliwość usunięcia aplikacji systemowych ?

odpowiem wam ,że tak , do takiej operacji będziemy potrzebowali ROOT oraz aplikację typu Root Explorer .
Musimy wejść do Root Explorer w katalog system/app i tu zmieniamy ustawienia z RO na RW . Następnie wybieramy daną aplikacje naciskamy na nią i w polu wybieramy Delete.

* co mam zrobić gdy podczas zmiany tapety czy może podczas odpalania Galerii nasz telefon wychodzi do Menu ?

przyczyna tego leży w Tumbsach które powstały podczas przeglądania galerii , żeby to naprawić musimy wejść w sdcard/ i w katalog który jest odpowiedzialny za zdjęcia oraz grafikę i musimy znaleść i usunąć albumthumbs i dcim/.thumbnails oraz możemy przy okazji wyczyścić dane aplikacji Multimedia

* co mamy zrobić gdy nasz telefon odmówi posłuszeństwa i nie chce współpracować z komputerem po wgraniu SDK

najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zrobienie formatu na kompie i ponownego wgrania SDK

jak mogę wydostać daną aplikacje z telefonu ?

a więc na pewno będzie nam potrzebny ROOT oraz jak wyżej napisałem aplikacja typu Root Explorer

INSTRUKCJA:

Musimy ustawić aplikację na R/W , jeżeli nasza aplikacja znajduje się w :

1) w systemie :

musimy wejść w w system/app , wybieramy daną aplikację i kopiujemy na karte SD

2) aplikacje pobrane z marketu :

wchodzimy w data/app wybieramy daną aplikację i kopiujemy na karte SD

3) aplikacje które są zainstalowane w apss2sd:

wchodzimy w data/apps2sd wybieramy daną aplikację i kopiujemy na karte SD

czy jest możliwość zablokowania naszego telefonu , żeby nie łączył się z internetem ?

Są dwa sposoby na to :

a) jest specjalna aplikacja o nazwie APNDroid i musimy ją dodać jako widget na Pulpit.
b) instrukcja ręczna wygląda tak :

Ustawienia/Połączenia i Sieci/ Odnajdując APN-y - z edytuj je i wpisz np disabled w 2/3 pierwszych polach i zapisz.

Poprawiłem drobne błędy językowe i błędy w nazewnictwie (ROOT piszemy przez 2 "O" Wink) - Goffy
22-03-2011 18:24
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS