Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emulator PSX na symbiana !!! działający ! Testowany !
polak
Stopień: 50
*

Liczba postów: 51

Reputacja: 0

Podziękował: 2

Otrzymał podziękowań: 15
Emulator PSX na symbiana !!! działający ! Testowany !
No to zaczynamy Big Grin

EMULATOR DZIAŁA POPRAWNIE NA TELEFONACH MAJĄCYCH WŁASNE GPU (np na N82 i N95 działa NA PEWNO ) na innych może działać ale nie musi. Jest to na razie pierwsza jego wersja wiec nie jest jeszcze w pełni dopracowany . Podczas jego użytkowania trzeba wiec wykazać się cierpliwością . Testowałem narazie jedną grę (Twisted metal) w pełnym 3d i z zadowoleniem stwierdzam że da się w nią grać !! Najbardziej zcina na filmikach a sama rozgrywka czasem jest płynna a czasem mniej (pojęcia nie mam od czego to zależy). Myślę jednak ze w mniej zaawansowane graficznie gry (bo o tekenie 3 na razie nie ma co marzyć) , które na małym ekranie telefonu i tak będą wyglądały świetnie , można będzie komfortowo pograć.

PODSTAWĄ DO URUCHOMIENIA EMULATORA SĄ BIBLIOTEKI PIPS i jeszcze jakieś inne. Jeżeli po wybraniu gry nic się nie dzieje a program się wyłącza oznacza to że właśnie z nimi mamy problem.

wszystkie potrzebne biblioteki :
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=U63NN7AV

Następnie pobieramy emulator :
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=RFCDGCA8

Instalujemy na karcie oba pliki.

Utworzył się nam folder E:\data

My wchodzimy dalej do folderu E:\Data\PCSX gdzie powinniśmy zobaczyć
3 foldery i 2 pliki , może się zdarzyć ze nie będzie pliku patch . moze sie zdarzyc ze foldery games i memcards bedziemy musieli utworzyc sami ( plik defaults opisze na końcu) powinno to wyglądac tak

[Obrazek: folderye.png]

BIOS - folder do którego wrzucamy bios do psx zawsze pod nazwą SCPH1001
ja aktualnie mam taki bios :
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=TTBSK40Z
w wolnych chwilach można poeksperymentować z biosami i jeśli na którymś gra chodziła lepiej
PODZIELIC SIĘ NIM Z NAMI

GAMES - tu jak się pewnie domyślacie wrzucamy gry na ps1 w formacie BIN lub ISO inne formaty mogą działać ale nie muszą (zdarzają się gry w formatach których nie da się skonwertować do .iso lub .bin)

memcards - tu powinny się tworzyć wirtualne memorycardy . Osobiście tego nie testowałem

plik deafults opisze na końcu

Kiedy wszystko mamy zrobione jak w instrukcji uruchamiamy aplikację EQ_PCSX .
Pojawia się nam lista gier . Wybieramy jedną i klikamy dżojem lub lewy soft i run
Pojawia się nam konsolka gdzie ładują się elementy emulatora . Czekamy aż wyświetli się napis EXECUTE ( na dole) i po czasie ok 20 s klikamy przycisk menu (przełącza się wtedy okno) po chwili powinna wam się włączyć gra (nie zrażać się okropnie lagujacymi filmikami ! ). Ładowanie zwykle przebiega wolno wiec musimy uzbroić się w cierpliwość. NIE MOŻNA DOPUŚCIĆ DO WŁĄCZENIA WYGASZACZA EKRANU !! (można co jakiś czas naciskać np klawisz 8 ) bo wtedy kaput.....

Jeżeli wszystko przebiegło zgodnie z planem możemy zacząć grę (lub spróbować ją zacząć Tongue ) uzywając nastepujących klawiszy

strzałki -> dżojstik Smile
1 - L1
2 - trójkąt
3 - R1
4 - kwadrat
6 - kółko
7 - L2
8 - krzyzyk
9 - R2
* - Save (nie wiem jak to działa... )
0 - Select
lewy soft - start

Pen + right software - the output of the emulator/do wytestowania . napiszcie to uzupełnię

The right software - to pause the emulator. In this mode, it ceases to eat or even to draw resources (an important detail about the drawing, because if you switch to the emulator on hiatus from another program - the picture is not replaced, and it will seem that you are still in another program). /do wytestowania . napiszcie to uzupełnię

oczywiście można użyć magic keya

PLIK DEAFAULTS

File Default.cfg - a common configuration for all games. Each game can have its own settings, it needs to take this file and copy it to your games, under the name IMYa_IGRY_S_RASShIRENIEM.cfg.
The first bunch of zeros - is the choice for sticking Clavey, ie keys that the first time you will be squeezed, while the second - the pressed. It is convenient for shooting keys - you do not have to constantly hold the button jammed - clicked once, and it shoots up to blue in the face. Just do not forget then that the key is trapped
How to change: 1 - button will be sticky, 0 - no. Buttons in turn:
Triangle, Circle, Cross, Square, L2, R2, L1, R1, Select, Left Analog, right analog, Start, Up, Right, Down, Left. Like this

"Opiszę plik default.cfg:
Jest to domyślny plik konfiguracyjny do wszystkich gier, dla konkretnej gry należy utworzyć osobny plik kopiując domyślny i zmieniając mu nazwę na "tytuł_gry_z_rozszerzeniem.cfg".
Pierwsze 16 cyfr odpowiada za zachowanie się przycisków: 1 - po 1-szym naciśnięciu zostaje wciśnięty, po 2-gim, wyłączony, 0 - normalne zachowanie.
Kolejność: trójkąt, kółko, krzyżyk, kwadrat, L2, R2, L1, R1, select, L3, R3, start, góra, prawo, dół, lewo.
Trzecia cyfra od końca: filtrowanie (rozmycie) tekstur, 1 - tak (poprawia wygląd grafiki, ale może powodować błędy), 0 - nie (standardowo jak w oryginalnym PSX).
Druga cyfra od końca: użycie biosu, 1 - tak, 0 - nie.
Ostatnia cyfra: pomijanie klatek, 0 - brak, 1-8 - pomijanie od 1 klatki do 8, 9 - automatyczne. Najlepiej pozostawić 0, ew. poeksperymentować."

Jest to plik konfiguracyjny którym mozna sie pobawić zmieniając wartości . Nie testowałem go jeszcze więc jezeli ktoś to zrobi niech sie z nami podzieli wiedzą.

Jak już mówiłem emulator jest jeszcze niedopracowany . Np ja za cholerę nie wiem jak go wyłączyć Tongue . Da się z niego normalnie przełączyć ale mamy mniej Ramu aż do restartu.... Jestem jednak pewien ze następne wersje będą stabilniejsze i będą radziły sobie lepiej z grami .

Miłego testowania Smile Na działające ,testowane gry założę odrębny temat

Gry: testowane-gry-psx-w-ktore-da-sie-grac-na-emulatorze-t20169.html

linki bez pośrednio do plików kodujemy sly
07-02-2011 21:33
Szukaj postów Cytuj
Otrzymane podziękowania: Longeret, vrob3l26, dreadlock89, zajob, Szirako, MaciaW, MichuXD, boyka, kamil15
Longeret
Stopień: 500
*

Liczba postów: 560

Reputacja: 1

Telefon: Lenovo A830,N82

Soft: Android

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 23

Otrzymał podziękowań: 50
Re: Emulator PSX na symbiana !!! prawdopodobnie działajacy
o Proszę jaka miła niespodzianka, z niecierpliwością czekam na dalsze informacje. Może w końcu wykorzystam w pełni moją N82.

[Obrazek: spiderew.gif]
" Sword in my hand, Axe on my side, Valhall awaits me, Soon I will Die..."

[Obrazek: zjazduserowgarfield1600.gif]
09-02-2011 12:27
Szukaj postów Cytuj
polak
*

Re: Emulator PSX na symbiana !!! działający ! Testowany !
wykorzystasz Smile niektóre gry chodzą naprawdę świetnie Smile
10-02-2011 10:19
Szukaj postów Cytuj
vrob3l26
*

Liczba postów: 565

Telefon: NOKIA E52

Soft: 54.3 H@ck

Znajomość symbiana: 1
Podziękował: 4

Otrzymał podziękowań: 130
hmm probowalem grand turismo ale jak właczam to pokazuje sie przez chwile jak uruchamia i sie wy łacza wszystko i gra nie dziala

Jeżeli pomogłem to kliknij na [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQQdmjnWJh6KECSVjlC53u...J_MRMf77ch] w prawym dolnym rogu okna Tongue
10-02-2011 11:42
Szukaj postów Cytuj
polak
*

No wszystkie gry nie dzialają niestety Tongue ale zalozylem temat w którym wrzuciłem przetestowane przeze mnie gry Smile jest tam jeden rpg który chodzi bardzo płynnie i ma grafikę 3d Smile więc trzeba TESTOWAĆ I WRZUCAĆ ! bo sam nie jestem w stanie ściągnąc i przetestowac duzej ilosci gier Tongue sprawdz crashe 1 2 i 3 słyszałem ze 1 chodzi dość fajnie Smile

emulatora nie testowano na e52 wiec nie jestem w stanie Ci powiedziec czy to wina telefonu czy nie :/ próbuj dalej Tongue
10-02-2011 13:38
Szukaj postów Cytuj
vrob3l26
*

hmm odpaliłem ten voleyball ale po włozeniu do katalogu games i odpaleniu nic sie nie dzieje
niewiem czy to moja wina
Jak instalowałem ten emulator to w twojej instrukcji cos mi w tym sie nie podoba niewiem czy dobrze rozumuje Smile
Instalujemy na karcie oba pliki.

Utworzył się nam folder E:\data

My wchodzimy dalej do folderu G:\Data\PCSX gdzie powinniśmy zobaczyć
3 foldery i 2 pliki , może się zdarzyć ze nie będzie pliku patch ( plik defaults opisze na końcu)
Głownie chodzi mi o to G:\Data\PCSX niemam czegos takiego

Jeżeli pomogłem to kliknij na [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQQdmjnWJh6KECSVjlC53u...J_MRMf77ch] w prawym dolnym rogu okna Tongue
10-02-2011 14:05
Szukaj postów Cytuj
polak
*

mój blad .
folder e \data

no na karcie pamieci folder data poprostu sie powinien utworzyc

ezeli to wina telefonu to Ci nie pomogę

jesli po wybraniu gry NIC SIE NIE DZIEJE a program sie wylacza to znaczy ze masz cos z bibliotekami . zainstaluj je ponownie z mojego linku
jezeli wyskoczy ci taka konsolka czekasz na napis execute i po 20 sec od jego wyswietlenia klikasz raz klawisz menu (tak zeby ci sie pokazalo noramlne menu symbiana) i czekasz .

na e52 powinno smigac w sumie
10-02-2011 14:10
Szukaj postów Cytuj
vrob3l26
*

Ok wszedłem do E:\Data\PCSX utowrzyłem tam katalog Games bios i ten trzeci bo ich nie mialem po wejsciu do tego mialem tylko default.cfg czy tak ma byc ? biblioteki wgrałem te od ciebie i kiszka

10-02-2011 14:12
Szukaj postów Cytuj
polak
*

te foldery powinny Ci sie same utworzyć . Zaistalowaęs oba pliki emulatora ? zainstaluj jescze raz Tongue mi wszystko smiga bardzo ładnie
10-02-2011 14:26
Szukaj postów Cytuj
vrob3l26
*

ale mi sie nie utworzyły Smile
Jeszcze raz spróbuje zainstalowac
dodam ze wszystko instaluje na karcie pamieci łacznie z bibliotekami Smile
EDIT: No i kaszana nie tworza mi sie zadne pliki oprócz tego default

10-02-2011 14:38
Szukaj postów Cytuj
polak
*

ja bilbloteki instalowałem na pamieci telefonu Tongue jesli dalej ci nie bedzie działac to pisz na privie zeby nie zasmiecac tematu

a jak zadziała to pochwal sie tym w temacie bo ludzie sie przyzwyczaili ze eulatory psx na symbiana to fejki i nieufnie do tego podchodzą
10-02-2011 14:49
Szukaj postów Cytuj
Longeret
*

Nie no wątpię aby na e52 poszło... aczkolwiek zawsze warto sprawdzić. Ewentualnie w dalszych aktualizacjach emulatora może ktoś odpowiednio zoptymalizuje emu, aby działał i na słabszych telefonach.

10-02-2011 15:08
Szukaj postów Cytuj
vrob3l26
*

ja mam tylko ten blad ze jak instaluje ten emulator to nie tworza mi sie pliki na karcie pamieci

10-02-2011 15:15
Szukaj postów Cytuj
Longeret
*

to spróbuj sam stworzyć... ręcznie

10-02-2011 15:42
Szukaj postów Cytuj
vrob3l26
*

juz to robiłem ale po właczeniu zaraz sie wyłacza

10-02-2011 15:43
Szukaj postów Cytuj
Otrzymane podziękowania: 1994oxi

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS