Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sieć 4G w Polsce!
Goffy
Super Moderator
*

Liczba postów: 924

Reputacja: 0

Telefon: HTC Touch Pro

Soft: WM 6.1

Znajomość symbiana: 3
Podziękował: 11

Otrzymał podziękowań: 50
Sieć 4G w Polsce!
Dzisiaj na konferencji w miejscowości o wdzięcznej nazwie "Koniec Świata" Play poinformował o zamiarze wprowadzenia sieci 4G, która pod koniec kwietnia ma obejmować 60% powierzchni naszego kraju.

Jutro ma wystartować kampania reklamowa zachwalająca skok jakościowy infrastruktury oferowanej przez operatora. Dla porównania w 2010 roku w zasięgu sieci 3G 2100 Mhz obejnowała tylko 16% powierzchni (60% ludności w większych miastach).

[Obrazek: play_24.01_pagenumber.013.jpg]

Rozbudowa sieci do UMTS 900 Mhz ma się zakończyć w połowie roku. Jednak użytkownicy nowej oferty Play Online będą mogli korzystać z nowej sieci juz w lutym (ponieważ wtedy wchodzi w życie nowa oferta).

Jednak zawsze jest kilka "ale". Pierwsze z nich to to, że ciężko nazwać HSPA+ siecią 4G. Play poszło śladem amerykańskich operatorów wykorzystał fakt, że International Telecomunication Union pozwoliło na nazywanie siecią 4G standardów będących rozszerzeniem UMTS.
Dodatkowo, UMTS 900 Mhz będzie miał ograniczoną prędkość 1-2 Mbps mimo znacznie większej przepustowości nadajników Play. Oznacza to, że nawet posiadając sprzęt obsługujący 4g to nie będziemy w stanie wykorzystać w 100% jego potencjału.

Póki co, zasięg UMTS 900 mhz jest największym atutem sieci Play. Głoszą oni, że dzięki temu standardowi będzie możliwe wygodne przeglądanie internetu na terenach pozamiejskich.

Na koniec warto dodać, że według analiz Play to w tym roku sprzedaż telefonów z Androidem wyniesie 60% wszystkich modeli dostępnych u operatora.

dla SISX.PL na podstawie komorkomania.pl

SE xperia x8 -> cm7
NTT a72b -> 4.0.4 by Xoliper

"Po co mam używać szukajki, skoro mogę założyć nowy temat?"
24-01-2011 22:57
Szukaj postów Cytuj
Sly
Super Moderator
*

Liczba postów: 2,388

Telefon: Xiaomi RN2

Soft: Miui

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 593
Re: Sieć 4G w Polsce!
Play rozwija się coraz szybciej żebym miał w nim więcej znajomych to pewnie sam bym na niego przeszedł. Ale na razie nie przemawia do mnie chociaż szybko zdobywa rynek. I ma najlepsze telefony w ofercie. A co do Androida to może znajdziesz coś ciekawego na jego temat?? Bo za jakiś czas może zdominować rynek.

[Obrazek: sly180.gif]
HASŁO: sly180
Nie masz Chomika?? Kliknij
25-01-2011 01:01
WWW Szukaj postów Cytuj
Goffy
Super Moderator
*

Liczba postów: 924

Telefon: HTC Touch Pro

Soft: WM 6.1

Znajomość symbiana: 3
Podziękował: 11

Otrzymał podziękowań: 50
Nie ma sprawy Sly Wink dnia dzisiejszego przygotuje newsa na temat systemu android.

SE xperia x8 -> cm7
NTT a72b -> 4.0.4 by Xoliper

"Po co mam używać szukajki, skoro mogę założyć nowy temat?"
25-01-2011 09:35
Szukaj postów Cytuj
Pixel
Stopień: 1
*

Liczba postów: 2

Telefon: e52

Znajomość symbiana: 5
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 0
troche to sciema z tym 4G, byly na ten temat ciekawe przepychanki pomiedzy rzecznikami prasowymi Orange i Play. Warto poczytac ich blogi
11-02-2011 15:16
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS