Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft pokazuje jak będą wyglądać gry na Windows Phone 7
Sly
Super Moderator
*

Liczba postów: 2,388

Reputacja: 0

Telefon: Xiaomi RN2

Soft: Miui

Znajomość symbiana: 8
Podziękował: 0

Otrzymał podziękowań: 593
Microsoft pokazuje jak będą wyglądać gry na Windows Phone 7
Cytat:[Obrazek: windows-phone-xna-04-pr.jpg?AWSAccessKey...NEZDxmc%3D]

Podczas targów GDC 2010 w San Francisco Engadget miał okazję usiąść z programistami Microsoftu i porozmawiać na temat tworzenia gier dla Windows Phone 7 Seires. Przedstawiono im dwa działające dema z obiektami 3D ale niestety nie mogli wykonać żadnych zdjęć lub nagrać filmu. Microsoft w zamian udostępnił zrzuty ekranu z gry, które umieściłem w tym newsie.

Pierwsza partia przedstawia grę The Harvest wykonaną przez firmę Luma Arcade, która od lat tworzy również gry dla platformy iPhone co oznacza, że ma spore doświadczenie w tworzeniu mobilnych programów rozrywkowych.

Podczas demonstracji było widać, że gra posiada elementy 2D, które już zostały wyrenderowane jak i "żywe" elementy 3D, które reagowały na świat gry.

Warto zwrócić uwagę, że gra The Harvest została wykonana w przeciągu dwóch, trzech tygodni ponieważ jak sam Microsoft twierdzi - jeśli ktoś już korzystał z XNA i Visual Studio, przystosowanie gry lub napisanie jej nawet od nowa nie jest większym problemem.

[Obrazek: windows-phone-xna-02-pr2.jpg?AWSAccessKe...7JAuMuc%3D]

[Obrazek: windows-phone-xna-05-pr.jpg?AWSAccessKey...rAllfKk%3D]

[Obrazek: windows-phone-xna-06-pr.jpg?AWSAccessKey...m%2FUaw%3D]

[Obrazek: windows-phone-xna-09-pr.jpg?AWSAccessKey...hzHFNz8%3D]

[Obrazek: windows-phone-xna-08-pr.jpg?AWSAccessKey...BQEzqQ4%3D]

[Obrazek: windows-phone-xna-03-pr.jpg?AWSAccessKey...Ll0Mcgs%3D]

Pełna galeria znajduje się na stronie engadget.com/photos/. W przypadku Windows Phone 7 Series trzeba zmienić sam układ poziomu by dostosować go do innego układu ekranu. Reszta kodu pozostaje bez zmian.

W ramach ciekawości - dowiadujemy się jaka firma wykonała tajemnicze urządzenie, na którym działa WP7Seires... jest to firma Asus...

[Obrazek: sly180.gif]
HASŁO: sly180
Nie masz Chomika?? Kliknij
28-03-2010 23:31
WWW Szukaj postów Cytuj
Jackson
Stopień: 2500
*

Liczba postów: 4,046

Reputacja: 1

Telefon: n73 & n82

Soft: v4.0 & v35

Znajomość symbiana: 0
Podziękował: 5

Otrzymał podziękowań: 1095
Re: Microsoft pokazuje jak będą wyglądać gry na Windows Phone 7
Pewnie na baterii długo się nie pogra

Jeśli mój post pomógł Ci, lub skorzystałeś z mojego uploadu - kliknij na ikonę [Obrazek: podziekowania.png] w prawym dolnym rogu mojego posta.
[Obrazek: ptaki9wudw3db8.gif]
29-03-2010 12:30
Szukaj postów Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Regulamin | Polityka Prywatności | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS