Forum Symbian s60v3, s60v5, Android
Która sieć GSM jest dominatorem? - Wersja do druku

+- Forum Symbian s60v3, s60v5, Android (http://sisx.pl)
+-- Dział: Inne GSM (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Rozmówki ogólne GSM (/forumdisplay.php?fid=78)
+--- Wątek: Która sieć GSM jest dominatorem? (/showthread.php?tid=76)

Strony: 1 2 3 4

Która sieć GSM jest dominatorem? - Prozak - 21-04-2008 21:37

Witam. Jak sądzicie która z sieci jest dominatorem na naszym rynku (obecnie). Ja jestem już w erze prawie 6 lat. Mam 2 abonamenty. Ale powoli dobiega końca umowa. Przez te 6 lat nie zmieniło się prawie nic na "+". Era robi promocje tylko nowym użytkownikom, a potem ma ich w d...... Na tą chwilę stawiam na PLAY.

- Guest - 21-04-2008 21:58

Obecnie jestem w plusie, ale i byłem w orange. Obie te sieci to kaszana. Nie wiem jak era. Głosowałem na play, ponieważ również zamierzam zmienić sieć, a play nie dosć ze daje dobre oferty to jeszcze niezłe telefony. Oczywiscie to nie to samo co telefony z symbianem, ale zawsze mozna je sprzedac za nie male pieniadze. Pozdrówka.

- Guest - 25-04-2008 22:50

obecnie jestem w ERA na abo od ponad 2 lat..ale siec nie robi nic dla stalych abonentow ma ich w du** jak juz to ktos napisal w TAK taku juz jest lepiej bo ciagle jakies promocje a w abo nic...
pozatym zasieg w moim miescie jest na 2 kreski ! kazdy mieskaniec narzeka na ERE kilku probowalo sadownie i nie wyrali z urzedasami ERY - no i musze czekac do konca umowy jeszcze 9msc... pozniej ide do orange bo najwiecej osob ma orange no i w orange jest mase promocji itd ! niema jak orange...pozatym zasieg z orange mam w dmu na 5 kresek wiec juz okej Smile

- Guest - 26-04-2008 11:01

Dawno dawno temu (za czasów smsów po 50gr) miałem abonament w Plusie. Na abonament mi się podobało. Później nadszedł czas prepaid i wytrzymałem może 1 miesiąc. Następnie przyszedł czas na erę. Wytrzymałem 2 lata (bo musiałem - abonament). Od czasu końca umowy do teraz mam Orange (Zetafon, ale to tylko dlatego bo fon był za darmo a i tak doładowywuje).

Z tych wszystkich sieci najlepszy był orange. Nie wiem jak jest teraz bo erę i plusa miałem dawno ale wcześniejsze złe wrażenia mnie zniechęcają. Jedyny minus w orange dla mnie to drogie telefony, ale jak mam się wiązać na 2 lata to wole dołożyć te 300 zł i kupić telefon bez zobowiązań. Może niektórym przemówi argument że 4 na 5 moich znajomych ma orange.

Pozdrawiam:)

- Prozak - 26-04-2008 13:24

Proszę się nie obrarząć to tylko moje poglądy. Od dawna uważam że największą głupotą jest wziąć telefon w MIX'e. Przecież to nic innego jak abonament. Tylko w abonamencie mamy darmowe minuty, sms"y lub pakiety danych. Do tego w abonamencie mamy tańsze rozmowy włączając to w "3G". Telefony są lepsze więc sprzedajemy taki telefon, kupujemy tańszy(taki jak dostajemy w MIX'e) i zwraca nam się prawie cały abonament za 2 lata. (33zł w moim przypadku). A jeszcze jak słyszę że ktoś podpisuje umowę na 42 daładowania po 50zł to już zgroza. Ja za te 33zł miesięcznie mam 160min do wygadania i 5mb na miesiąc, rozmowy 3G w cenie normalnych rozmów. Opis dotyczy ERY, a jak już wcześniej pisałem są lepsze oferty. Ludzie biorą MIX'y bo poprostu boją się słowa "abonament". Pozdrawiam.

- Tomeq - 04-05-2008 19:17

Hmm.. Plusem MIXa jest to, że pieniądze z konta możesz kumulować wiecznie. W abonamencie przechodzi Ci tylko jeden miesiąc. Można wysyłać "SMSy premium", na abonamencie w plusie dodatkowo dopłacasz za każdy.

- crougle - 10-05-2008 22:19

Jak dla mnie to Play jest najlepszy! Bardzo tanie polaczenia, smsy, i gprs Smile No i jest bardzo duzo promocji. A najlepsze jest to że jesli ktos do ciebie zadzwonil i gadał np 10 min to dostajesz 5 min gratis :haha:

- Fylyp - 24-06-2008 12:39

jeżeli chodzi o prepaid to najlepsza jest wg mnie heyah, ciągle jakieś promocje, w sieci jest naprawdę tanio i korzystnie, trochę gorzej jest poza siecią. abonament w plusie jest kiepski, z abonamentu można korzystać tylko dzwoniąc i wysyłając normalne esy a za "premium" dodatkowo doliczają :bad: i w plusie wogóle olewają "stałych klientów", miałem parę umów i ak chciałem przedłużyć to cennik mi dali jak bym był nowym abonamenten! w erze trzeba więcej płacić za to co w innych siecią dają za mniej kasy, a w play jako abonament jest chyba najlepiej, co do reszty to sie nie wypowiadam bo nie wiem. ale jak chodzi o prepaid polecam heyah Big Grin

- Tomeq - 24-06-2008 13:01

Odnośnie wypowiedzi Fylypa zdenerwowało mnie trochę gdy poszedłem do plua (abonamen miałem 4 lata i chciałem przedłużyć na kolejne 2 + miałem 2 inne telefony w plusie) i obowiązywał mnie taki sam cennik jak nowych klientów... Zaczynam się poważnie zastanawiać nad przejściem do PLAYa po wakacjach. Na jakiej sieci bazują(chodzi mi o zasięg)? Są jakieś korzystne pakiety? Jak na przykład w plusie 500smsów do sieci-5zł czy pakiet 20MB-5zł.

- eMike - 24-06-2008 13:34

jak najbardziej Plus GSM!!! najlepsze pakiety na rynku jak dla mnie Big Grin polecam

- panek - 24-06-2008 14:27

ORANGE według mnie najlepsza zawsze jest sieć

- Fylyp - 24-06-2008 23:15

Crazy_Camel miałem dokładnie to samo, zrezygnowałem z abonamentu w plusie jak nie ma różnicy w cenie dla stałych klientów (po przedłużeniach umów) a nowych klientów :bad:

- Quoludek - 25-06-2008 09:41

fylyp_777 powiedz mi czy Play ma jakies korzystne pakiety?? np interenet 20 mb lub 50 tak jak w plusie?? esy do innych sieci o.O?

- Fylyp - 25-06-2008 11:00

szczegółów nie znam bo cenniki przestałem śledzić jakiś czas temu i nie jestem na bieżąco, czy są korzystne to nie wiem, ale jakieś są napewno i chyba nie najgorsze z tego co pamiętam, a na esy raczej tak nie za bardzo ale nie wiem. jak coś to sprawdź na http://www.playmobile.pl/ Big Grin

- Jiraya - 04-07-2008 00:34

haha ja stawiam na mobilking dlaczego? Bo ma fajne promocje "dla prawdziwych facetów" a poza tym fajne laski są na tych reklamach Big Grin
To tak,dla rozluźnieniaSmile