Forum Symbian s60v3, s60v5, Android
tematy o oprogramowaniu natywnym - Wersja do druku

+- Forum Symbian s60v3, s60v5, Android (http://sisx.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: tematy o oprogramowaniu natywnym (/showthread.php?tid=12189)tematy o oprogramowaniu natywnym - 0987 - 01-08-2010 22:16

Myślę o wprowadzeniu na forum małego działu na temat innego oprogramowania niż symbian, pamiętam, że kiedyś był poruszany taki temat ale nigdzie go nie widzę nawet oddzielne forum było ale nie pamiętam jak to było dokładnie stąd też teraz moja propozycja ponownie. Dodam tylko że ten pomysł zrodził się w mojej głowie ponieważ niebawem pewnie z mojego kochanego samsunga i550w (symbian) zrezygnuje na rzecz też samsunga Smile ale z androidem (galaxy), a nie chciałbym się rozstawać z forum, uważam, że tez mam niejaki wkład w jego rozwój o czym świadczyły kiedyś setki piw, a teraz tysiące odwiedzin w moich tematach Tongue tak więc dodałbym po małym dziale WM, Android, (Samsung) Bada- co o nim narazie wiadomo itd. Głównie zależy mi szczerze mówiąc na wypowiedziach innych userów, bo jednak ich jest więcej niż adminów, więc to świadczy o tym czego "my" potrzebujemy jeśli jesteśmy na tak to przekonamy administratora jeśli jesteśmy na nie temat jest w zakończony, jeśli ktoś jest na tak/nie wdzięczny byłbym za uargumentowanie tego. Trochę się rozpisałem czekam na wasze odpowiedzi teraz.


Re: tematy o oprogramowaniu natywnym - Prozak - 02-08-2010 13:52

Już kilkukrotnie tego typu temat był poruszany. I jeszcze raz powtórzę - Forum jest o symbianie było i tak pozostanie. Jeśli symbian umrze to forum razem z nim. Mój stosunek do tego typu pomysłów może i by się zmienił, gdybyśmy posiadali tzw serwer dedykowany który kosztuje około 200-300 PLN miesięcznie. A przypominam że forum nie zarabia na siebie. Jak widać nie ma tu żadnych reklam, wyskakujących okienek i innego tego typu badziewia. Zbliża się powoli okres końca ważności konta hostingowego i ciekawe jak my uzbieramy te 370 PLN (nie jestem pewien czy tylko tyle). Reasumując, za sponsoruj dedyka a otworzymy jeszcze z 200 nowych działów. Pozdrawiam.


Re: tematy o oprogramowaniu natywnym - 0987 - 02-08-2010 22:19

spora kasa fakt, a nie szukałeś żadnych innych serwerów? u kogo stoi forum? i najważniejsze pytanie jakie musi spełniać wymagania hosting dla "naszego" forum. bo mam pewien pomysł ale to jeśli jesteś zainteresowany to napisz do mnie PW Smile
Pozdrówka!


Re: tematy o oprogramowaniu natywnym - Prozak - 02-08-2010 22:59

Jedynym serwerem który zniósł by tak duża ilość zapytań SQL jest serwer dedykowany. Na tą chwilę po lekkim obcięciu forum czyli, wywalenie piwek, SB itp administracja nie czepia się. Choć do SB się doczepiła że za bardzo obciążą ich serwery i zaproponowali właśnie dedyka. Inną sprawą jest trzymanie stronki na jakiś CMS'ach a inną forum na skrypcie współpracującym z SQL. Na rynku internetowym jest mnóstwo firm oferujących usługi hostingowe. Niestety w 80% są to ludzie którzy dopiero się uczą i nie działo to tak jak trzeba. Częste pady itp co odbija się później np w wynikach google. Dodam jeszcze tylko że naszego forum nie udźwignęła największa firma hostingowa jaką jest home.pl. Przez co trzeba było je nieco poobcinać i szukać innego miejsca.